Skocz do zawartości
Dudman

Lepsze audio za 700-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuję porady.

Ojciec uparł się, że głośniki w naszym Sharpie 50LE750V słabo grają i chce coś do niego podłączyć. Do wydania mamy 700-800 zł, więc domyślam się że cudów nie zdziałamy, ale może jednak uda się uzyskać jakość lepszą niż na głośniczkach w telewizorze.

Nie potrafię powiedzieć czy zależy nam na Stereo czy zestawie 5.1. Ojcu marzyło by się jakieś tanie kino domowe (przy budowie domu nawet w ścianie już schował kable od audio, więc kolumny można by rozstawić raczej bez problemu), ale kiedy powiedziałem mu ile taki zestaw ciągnie watów to jego zapał troszkę ostygł. Wydaje mi się, że lepiej kupić przeciętne stereo, niż słabe 5.1 ? Na telewizorze oglądana jest w 90% NC+, w 10% filmy Blu-Ray (odtwarzacz Sony BDP-S370). Nikt w domu nie jest melomanem.

Kwota nie jest wysoka i jestem pogodzony z tym, że będę być może musiał szukać używek na allegro itp. Nie mam jednak pojęcia czego? Czy potrzebny będzie jakiś wzmacniacz, amplituner, jakich kolumn szukać? Dla mnie to wszystko czarna magia. Jak się do tego zabrać? Możecie polecić konkretne modele?

Myślę, że w tej cenie nie ma sensu rozrysowywać Wam jak wygląda salon? Bo i tak większej różnicy w polecanych zestawach raczej nie zrobi?


Z góry dzięki za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszeczkę i chyba soundbar to będzie najlepsze dla nas rozwiązanie.

Czy znajdę coś w takim low-mid endzie o lepszym stosunku jakość/cena niż Samsung HW-H355 (ok. 500zł)? Widziałem pochlebne opinie, chociaż ja nie jestem przekonany do tej firmy (odrzucają mnie jej plastikowe smartfony). Istnieje coś innego, wyraźnie lepszego w cenie do 800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w porównaniu do tego Samsunga stoją Sony HT-CT60 oraz prawie dwa razy droższy LG NB4530A? Warto dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii soundbara nie pomogę, bo nie miałem z nimi za dużo styczności.

Moim zdaniem byłoby najlepiej gdybyś przekonał domowników, że może lepiej jeszcze trochę się pomęczyć z tv i poodkładać na jakieś kino domowe? Bo z doświadczenia wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia (na początek podłączyłem sobie stereo do filmów i tak mi się spodobał skok jakości, że chciałem 5.0 i właściwie wyszło na to że i tak wydałem więcej niż na początku chciałem).

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/lg-bh7430p.bhtml - Słuchałem tego (a przynajmniej tak mi się zdaje że tego) w saturnie przez chwilę. Jakieś tam materiały promocyjne leciały. Szczęka nie opadała, ale było znośnie - a już na pewno dużo lepiej niż z tv. Ja bym rozważył taką opcję. Niby mały plastik, ale moim zdaniem lepiej niż soundbar (nie wiem czy w jakości, bo jak wspomniałem nie miałem za dużo styczności z soundbarami, ale na pewno fajniejszy efekt przestrzenności się uzyska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania nowy philips htl 5120

Jak ktoś jest zainteresowany to na maila

Edytowane przez jonatanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...