Skocz do zawartości
ble52

UE48H6400, KDL-48W605, czy coś innego do 2800 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszedł w końcu ten czas, żeby wymienić swojego leciwego staruszka na jakiś tegoroczny model. Po wstępnym rozglądnięciu się moją uwagę przykuły Samsung UE48H6400 i Sony KDL-48W605. Większy brat tego pierwszego uzyskał całkiem niezły wynik w teście HDTV Polska, a mniejszy na HDTVtest. Podobnie HDTVtest wypowiadał się również o 40 calowej wersji Sony. Nigdzie jednak nie znalazłem opinii o wersji 48 calowej tych telewizorów.

I tu pytanie do Was, szanowni forumowicze - który z nich wybrać? Oba w podobnej cenie, oba mają podobno niezły obraz, aczkolwiek przetestowane na innych wielkościach. A może coś innego polecacie, co spełniałoby moje, przedstawione niżej, oczekiwania?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Tylko ja jeden
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Siedzę idealnie na wprost, ale zawsze chyba lepiej mieć fajne kąty
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na południowej ścianie jest nieduże okno, ale nad nim jest balkon, więc strasznie dużo światła nie wpada do pokoju. Telewizor będzie wisiał na ścianie zachodniej.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 37LG3000 - budżetowy staruszek 720p z chyba 2008r.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą jakość obrazu, poprawną obsługę materiału 24p, ciche podzespoły (brak byczących/buczących cewek, tranzystorów, czy innych rzeczy wydających wkurzające dźwięki), niebieski filtr, żeby móc go samemu wstępnie skalibrować, względnie przyzwoity input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Tylko 1080p po HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dedykowany HTPC i jakaś konsola next-gen (ale jeszcz nie wiem którą wybiorę). Tymczasowo będą podłączone bezpośrednio, ale po następnej wypłacie dojdzie jeszcz amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Różnie, zwykle 1-2h, ale czasami nawet i 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Różnorodne filmy i seriale, trochę gier konsolowych i Formułę 1 przez iplę
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ok. 20% czasu użycia telewizora będzie poświęcone na gry, ale zwykle nie strzelanki (jeśli już to tylko kampanie single player), raczej coś w stylu Tomb Raider, Ucharted, Batman: Arkham [cośtam]
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, ale głównie popołudniami, wieczorem i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? Im więcej tym lepiej, ale tak realnie patrząc 48 cali powinno być OK.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepskiej jakości obraz, sztuczne polepszacze obrazu, wolne menu, loteria z matrycami
19. Preferencje co do marki? Brak, ale z tych dwóch Sony mi się bardziej mi sie wizualnie podoba
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie będę używał 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2800 zł to naprawdę max

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Na chwilę obecną nie, jak go już u siebie powieszę, to będę się bawił narazie na własną rękę, ale w przyszłości (pewnie jeszcze w tym roku) raczej tak.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W605 to w ogóle nie jest konkurent dla Samsunga H6400, bo ten drugi posiada kluczową funkcję jaką jest upłynniacz. W W6 brak. Myślę, że tu nie ma dylematu przy wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info. Właściwie jedyne co mnie powstrzymywało przed zakupem to brak testów tego konkretnego rozmiaru i historie ze znacznie różniącymi się matrycami w Samsungach. Ale jak mówisz, że dylematu nie ma to super :-)

Tak na marginesie to ciekawostka - W605, jak mówisz, nie jest nawet konkurencją dla H6400, ale droższy jest średnio o 100 zł. Aż taką marżę sobie liczy Sony za swoją markę? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Samsungu może trafić się matryca AUO, możliwe, że ma gorsze parametry niż ta od Samsunga, ale w żadnym przypadku nie ma szans by okazało się, że telewizor bez upłynniacza jest lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się sprawdził LG? W tym budżecie to kilka ciekawych propozycji mają np. 47LB650V chyba, że wolisz 50". Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma które wymieniłeś to raczej brałbym Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak LG to seria LB67xx albo 7 z wygaszaniem strefowym, fabrycznie są lepiej skalibrowane jak Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ipome Ten mój LG to telewizor z zupełnie innej ery, kupiony jeszcze za studenckich czasów gdy się liczyła najniższa cena i tyle. Fajerwerków nie ma, obraz średni, tylko 720p, ewidentnie nierównomierne podświetlenie i najbardzie wkurzające - buczenie/bzyczenie elementów elektronicznych. Cokolwiek teraz kupię będzie lepsze, aczkolwiek patrząc z perspektywy czasu, jakoś strasznie zły zakup to nie był.

@Ipome i @mmpeg-4 Nie zastanawiałem się nad tymi telewizorami jakoś dogłębniej, bo mimo iż panele IPS mają lepsze kąty, to jednak z jakością obrazu podobno trochę gorzej. Przynajmniej takie wrażenie odniosłem rzucając okiem na kilka testów, aczkolwiek nie pamiętam już jakich modeli, ale właśnie z panelami IPS.

W każdym razie dzięki za podpowiedź. Jeszcze się rozglądnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ble52 kupiłeś może ten telewizor? Szukam czegoś dla siebie, głównie pod gry oraz kablówkę i zainteresowały mnie te same telewizory: Samsung UE48H6400 i Sony KDL-48W605?

Jeśli kupiłeś któryś z nich to daj proszę znać jak się sprawują, czy nie mają lagów na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma bardzo niskie lagi. Samsung trochę wyższe ale nadal pozwalające w miarę komfortowo się bawić. Kanały SD wyglądają podobnie na jednym i drugim czyli średnio. Lepiej zainwestuj w sygnał HD. To spora przekątna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...