Skocz do zawartości
Maciej Koper

Porównanie serii ST60 / GT60 / VT60 / ZT60

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko, czy GT60 rzeczywiście nie ma wentylatorów które mogą hałasować tak jak w przypadku VT50/VT60?

A jeżeli tak, to ciekawe dlaczego, skoro mają tą samą płytę/procesor ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy GT60 rzeczywiście nie ma wentylatorów które mogą hałasować tak jak w przypadku VT50/VT60?

A jeżeli tak, to ciekawe dlaczego, skoro mają tą samą płytę/procesor ...

Nie mają. Gdzieś czytałem, że to dlatego, że wyższa seria VT ma ten ciemniejszy filtr na matrycy przez co elektronika tak na prawdę pracuje na wyższych obrotach żeby jakoś kompensować to jasnością i stąd potrzeba dodatkowego chłodzenia.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy w serii vt predkość wentylatorów jest rególowana automatycznie przez elektronike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Czy GT60 posiada w zestawie dotykowego pilota Viera Touch Pad Controller bo widzę w sieci sprzeczne informacje?

Wydawało mi się, że nie ma ale tutaj np. piszą że jest ...

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prasa/Wiadomo%C5%9Bci+produktowe/Telewizory+Panasonic+Smart+VIERA+GT60+w+sprzeda%C5%BCy+w+Polsce/12497236/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na podpiecie dysku zewnetrznego 2,5" usb 3.0 do tych modeli tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić jakiego użytkownika gt60 lub vt60 o zrobienie zdjęcia, filmu w słoneczny jasny dzień ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na podpiecie dysku zewnetrznego 2,5" usb 3.0 do tych modeli tv?

Ja do swojego 50GT60E podłączyłem 2TB 2,5" WD My passport na USB 3.0 (swoją drogą telewizor ma jeden port USB 3.0 - miłe zaskoczenie) i śmigał bez zarzutu.

Filmy FHD się wczytywały normalnie, nie lagowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic zaleca podłączenie właśnie dysków firmy WD, ciekawe czy inne firmy jak seagate czy werbatim bedą działać poprawnie? Mam dobrą oferte na seagate backup plus stbu 1tb (działa pod win i mac po zmianie adapteru usm z usb 3.0 na fire wire 800 lub thunderbolt ) mam komputery na win i mac w domu i ten seagate rozwiązał by chyba mój problem z formatowaniem dyskow za każdym razem pod dwa systemy plus tv panasonica. Ale chyba jak nie kupie i nie przetestuje to sie nie dowiem!

@bugger czy po formatowaniu dysku na tv zawartość jest widoczna na kompie pracującym na win?

Edytowane przez Tommaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zródło sygnału to osiedlowa cyfrowa kablówka -oglądam przeważnie seanse Filmowe

Zastanawiam się co wybrać Panasa ST60 w 42" a może w 50"
lub lepiej dopłacić te pare zł do wyższego modelu 42GT60?

Który proponujecie ?co będzie bardziej korzystne.

Jak w nich działa przeglądarka z flash player? oraz czy pójdzie Tv-internetowa weeb.tv?

Jeśli będzie to ST60 plus zakupić Bluray Samsung BD-F6500

a jak działa Smart + flash player na 42GT60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 50gt60

flash player śmiga i da się go włączyć na cały ekran (w przeciwieństwie do LG, które testowałem)

weeb tv działa

przeglądarka co prawda nie jest jakas rewelacyjna ale flash działa (na czym mi b.zależało bo takich TV ze świecą szukać, chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 50gt60

flash player śmiga i da się go włączyć na cały ekran (w przeciwieństwie do LG, które testowałem)

weeb tv działa

Do tego GT60 jest drugi PILOT?

Zastanawiam się czy kupić 42GT60 czy większy 50ST60 w tych samych pieniążkach? i do ST60 dokupić za ok 470zł Bluray Samsung BD-F6500 jako Smart-TV z przeglądarką i flash player.

W gry na TV nie gram!

Jakie plusy przemawiały za GT60 ,że zdecydowałeś się na ten jednak model ?

Edytowane przez sony35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma drugiego pilota, w v60 jest, ale można zawsze dokupić mysz lub klawiaturę zewn. jaką się chce ...- testowałem mysz bezprz. i działa

wiesz, wielkość ekranu zależy od wielu czynników, główny odległość od tv, u mnie np. 42 byłoby za mało (4m od tv)

zdecydowałem się na gt ze względu na szybszy procesor i związaną z tym multimedialnością (w tym wcześniej wspomniany flash), matryca jest taka sama jak od st60

nie znam tego samsunga ale w zewn. playerach można 'przebierać' dowoli ... prawd. będzie b.zaawansowwany niż ten w tv gt60

8 cali różnicy już widać, więc jak miałbyś żałować za rok że kupiłeś za mały to chyba lepiej kupić większy, a zewn. playera można zawsze łatwo wymienić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na gt ze względu na szybszy procesor i związaną z tym multimedialnością (w tym wcześniej wspomniany flash), matryca jest taka sama jak od st60

8 cali różnicy już widać, więc jak miałbyś żałować za rok że kupiłeś za mały to chyba lepiej kupić większy, a zewn. playera można zawsze łatwo wymienić ...

co chodzi o Smart Hub to prawdopodobnie jest w GT60 smart z Samsunga,? przeglądarka to nie wiem?

a matryce są chyba inne w ST60 i GT60?

Edytowane przez sony35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co chodzi o Smart Hub to prawdopodobnie jest w GT60 smart z Samsunga,? przeglądarka to nie wiem?

a matryce są chyba inne w ST60 i GT60?

"co chodzi o Smart Hub to prawdopodobnie jest w GT60 smart z Samsunga,? przeglądarka to nie wiem?" - nie rozumiem

matryca, miałem na myśli panel plazmowy - są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chodzi o wyświetlacze to Panel oraz Typ panelu w St60 jest inny niż w GT60?

http://www.panasonic.pl/site/pl_PL/compareProductsDisplayResult/2878798/Lpl_PL/index.html?p=TX-P60ZT60&p=TX-P65VT60&p=TX-P50GT60&p=TX-P50ST60

a w GT60 pisałem ,że chyba ma Smart z Samsunga?

matryca, miałem na myśli panel plazmowy - są takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technicznie panel chyba jest identyczny we wszystkich modelach, ale np. w VT jest 'ciemniejsza powłoka ekranu, dzięki której dostajemy głębszą czerń, o 25 - 30%,', dlatego jak ktoś napisał w tym wątku VT posiada wiatraki bo panel się bardziej grzeje, więc panelowi GT znacznie bliżej do ST niż do VT

jeżeli pytasz się czy oprogramowanie w tych TV jest z Samsunga? to za bardzo nie rozumiem, przecież każdy producent rozwija swoją własną platformę i Viera Connect napewno nie pochodzi od Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy mi bardzo na Tunerze Satelitarnym i Grach na TV, brak nagrywania z DVBT na nośniki USB też mi nie przeszkadza , to w który Waszym zdaniem lepiej zainwestować?

Oglądam przeważnie seanse Filmowe ,Filmy przyrodnicze,Muzyka

Czy duża będzie różnica w jakości obrazu między ST60 a GT60?

Co lepiej kupić? bo koniec Roku już blisko! ,cenowo wychodzą tak samo ok 3700-3800zł

50ST60 a do tego np: Bluray Samsunga BD-F6500 ze Smart oraz wbudowaną przeglądarką

czy

mniejszy 42GT60 ?

żródło sygnału na dzień dzisiejszy to osiedlowa cyfrowa kablówka a do tego ( weeb.tv - chyba pójdzie na tym samsungu BD-F6500?)

podłączonym do ST60?

co proponujecie?

Edytowane przez sony35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podłączał do GT60 Touch Pad Controller? Pytam gdyż patrząc po opisach trzeba go sparować z TV a w menu GT60 nie ma opcji parowania Touch Pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwzorowanie ruchu w w/w egzemplarzach jest wg. mnie identyczne, ale nie stawiałem jednego obok drugiego i nie siedziałem z nosem w ekranie.

Czyli procesor Hexa nie ma żadnego wpływu na wyświetlanie materiału 50 Hz, jedynie na szybkość działania Smart TV i input lag?

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są osoby które widzą że Hexa lepiej skaluje/deinterlace'uje obraz nie full hd (czyli np. z dvb-t lub tunera sat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie głównie interesuje usuwanie przeplotu w sporcie - obecnie mam z tym problem i przy obrazie SD, jak i HD z DVB-C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...