Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak telewizor sam pobrał to na pewno oficjalny :) zapewne na dniach poprawią i na stronie, ale fakt trwa to zbyt długo tym razem.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby Sony udostępniało jakiś nieoficjalny soft. Być może admin odpowiedzialny za stronę ma urlop B) Chyba, że ktoś przypadkiem udostępnił jeszcze nie zatwierdzony soft ( ale to naprawdę bardzo mało prawdopodobne :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Sony w tej sprawie, dlaczego na stronie nadal widnieje stara wersja 402, trwa to stanowczo za długo tym razem, aktualizacja do wersji 504 miała miejsce 24 września. Zobaczymy co odpiszą :)

Edit:

Dostałem błyskawiczną odpowiedz, że problem ten został już zgłoszony do administratorów strony. Link do aktualnego oprogramowania zostanie zamieszczony tak szybko jak to będzie możliwe.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak....wersja 46 zawitala i do mnie do domu....na szybko to latareczki jakies na dole sa.....no i najgorsze co widzialem to "trykajacy" pasek na TVN24....czego to wina? Kabel? Dekoder? Czy ustawienia TV?

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak sobie leci ten paseczek na dole to jest doslownie taka "chwila" jakby sie zatrzymal i rusza dalej....doslownie ulamek sekundy. Dodatkowo wczoraj jeszcze pozno w nocy ogladalem jakis meczyk na nSport i sadzilem ze jesli jest super 800Hz to pileczka nie bedzie sie rozmazywala przy szybkich dlugich podaniach...a tak tez nie jest....chyba se moje oczy sa jakies wrazliwe ;)

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MotionFlow włączony w ustawieniach ? Co do jakiegoś zatrzymania to oczywiste ze to nie wina telewizora tylko nadawcy tego, to nie najlepszy materiał do testowania płynności telewizora :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MotionFlow wlaczony...na roznych ustawieniach i nadal wydawalo mi sie ze ta pilka jednak jakos sie mazala, po pracy dam inny kabelek HDMI na testy...domniemam ze ustawienia w dekoderze powinny byc 1080p/24hz?

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze masz 1080i i na pewno nie 24hz tylko 50hz, to dekoder n-ki ?

btw. Jest już nowa wersja firmware na stronach Sony PKG1.504EUA, brak natomiast listy zmian.

Edit

Jest już lista zmian

  • This software includes the improvement for internet services performance

---

Czyli tak jak zauważyłem miedzy innymi z filmikami na YT, teraz odpala każdy, oczywiście prócz tych zablokowanych kanałów jak VEVO a szkoda, moze Sony sie pokusi o ich odblokowanie ale chyba nie ma co liczyć na to u nich.

Jak juz jesteśmy przy kliencie YT w TV to jest jedna rzecz która mnie osobiście niesamowicie drażni, mianowicie domyślne sortowanie filmików wg."Istotność" zamiast wg. "Data publikacji" powinni to kategorycznie zmienić, albo najlepiej dać możliwość wyboru sortowania na stałe.

I jeszcze kwestia oceniania filmików :) nadal istnieje tutaj stary gwiazdkowy system oceniania filmików, zamiast Podoba się, Nie podoba się, to również wymaga update'u.

Spróbuje napisać do supportu Sony, może rozważą moje prośby odnośnie tych poprawek w kolejnych softach, przynajmniej warto spróbować :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder to IPbox 9900HD i mam tam i 1080i/50 lub 60 oraz 1080p/24,25,30 taki mam wybor. Soft wczoraj updejtowalem ale nie pamietam numerka ;)

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że aktualizacja softu jest mega częsta.. chyba nowy szef działa ; ) Bo zmiany są, kosmetyczne ale ciągle coś jest poprawiane. Ja zauważyłem ostatnio, że przy wyborze źródeł doszło tam od razu np. usb czy serwery DLNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jak sobie leci ten paseczek na dole to jest doslownie taka "chwila" jakby sie zatrzymal i rusza dalej....doslownie ulamek sekundy. Dodatkowo wczoraj jeszcze pozno w nocy ogladalem jakis meczyk na nSport i sadzilem ze jesli jest super 800Hz to pileczka nie bedzie sie rozmazywala przy szybkich dlugich podaniach...a tak tez nie jest....chyba se moje oczy sa jakies wrazliwe ;)

Kliknięte z SGS2

Zatrzymuje sie pasek czy caly obraz? Zwroc uwage bo jesli caly obraz to lepiej ustaw wyjscie sygnalu na 25 lub 50. I najlepiej doprowadzac do tv sygnal bez przeplotu bo przy sygnale z przeplotem uwazam ze motionflow niemal nic nie wnosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w jednym z CS od jutra bedzi emozna obejrzec 85 cali tv sony w 4k takze bedzie moznaocenic jak to dziala :-) a cena 850 w 55 calach plus 5 lat gwarancji plus 3 pary ukularow to uwazajcie 7200 zl szal normalnie jak ktos na sciane chce wieszac lub podstawa mu nie przeszkadza to trylko brac :-) chyba ze jak juz dojdzie do zakupu to zmienia zdanie. :-)

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o 46HX850 w dwóch SC i cena kosmiczna 5999zł bez okularów i 5 letniej gwary :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez i taka cena nie jest zla moze jeszcze jakby dolozyli do tego ze 2 szt. okularow to juz by bylo sensowniej. Ale to tez kwestia kto ile chce przeznaczyc na zakup tv. Dla jednego bedzie to tanio dla innego bedzie drogo. Cena w danym Sc to tez pewnie kwestia miasta i konkurencji jaka jest w danym miescie...

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowy-sony-kdl-46hx850-3d-gwarancja-i2689483668.html

za 5k też nikt go nie chce.Do tego AliorSync zwróci Wam za zakup 5% .Macie 46HX850 za 4999 pln.+ okulary 3 pary za 389.Koszty Wysyłki tv + okularów 50 pln.

http://allegro.pl/sony-okulary-3d-tdg-br250-x3-tylko-129zl-za-pare-i2669754610.html

razem 5438- 5% płatność Payu poprzez stronę płacę z Alior Sync= 5438-272= 5166 tv + 3 pary okularów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w jednym z CS od jutra bedzi emozna obejrzec 85 cali tv sony w 4k takze bedzie moznaocenic jak to dziala :-) a cena 850 w 55 calach plus 5 lat gwarancji plus 3 pary ukularow to uwazajcie 7200 zl szal normalnie jak ktos na sciane chce wieszac lub podstawa mu nie przeszkadza to trylko brac :-) chyba ze jak juz dojdzie do zakupu to zmienia zdanie. :-)

Lolek

Sorry za offtop ale gdzie będzie można to zobaczyć? 84" (a nie 85) jest tylko jedno w tym kraju i przyjechało na ten moment do Sony Store. Chyba jakiś błąd się wkradł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - 250-ki nie będą złym pomysłem, ze względu na ergonomię tych okularów. Niby 750-ka jest lżejsza i wygodniejsza w "noszeniu", ale słyszałem już sporo głosów odnośnie wpuszczania światła bokiem szkła do 750-ek oraz o niewygodnym włączniku okularów. Sam używałem ich tylko raz i to nie za długo więc nie chcę się wypowiadać na podstawie moich doświadczeń, które są po prostu zbyt małe.

Sorka za odgrzanie kotleta - teraz się zorientowałem, że odpowiedziałem PeterMac'owi na post z 3 strony ;).

Edytowane przez eM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dla mnie to sony center :-) arkadia a w calach moze faktycznie jest 84 nie istotne to aaz tak wazne jest ze 4k i mozna sie samemu przekonac jak to skaluje na dvd czy tez bluray. Pozdrawiam

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Jako, że od czerwca jestem posiadaczem modelu 55HX850, to się wypowiem trochę na jego temat, a i opiszę historię, która mnie spotkała w związku z tym tv. Wygląd telewizora jest naprawdę super. Podstawa, o którą się najbardziej obawiałem, po dłuższym użytkowaniu, w ogóle nie przeszkadza. Na początku myślałem, że tv od razu zawieszę na ścianie, ale teraz nie zwracam uwagi na to, że tv jest na tej podstawie. Podczas meczów EURO2012 vertical bandingu nie zauważałem, a efekt halo był naprawdę słabo widoczny na podświetleniu 2/3. Z telewizora jestem naprawdę zadowolony i to, co napiszę nie ma jakby związku z tv jako takim, a bardziej z podejściem Sony do klienta.

W lipcu zaczęły się moje kłopoty. Podczas wycierania telewizora, zauważyłem na matrycy (5 - 10 cm od górnej krawędzi na osi ekranu) kropkę. Myślałem, że się coś do tego przykleiło, jednak "przejeżdżając" paznokciem po tym, nie mogłem tego "złapać". Przy wyłączonym tv było to widoczne, przy włączonym również - obraz się na tym normalnie wyświetlał, ale pod światło było widać, że to jakaś skaza. No ok, dopiero co zakupiłem tv, to jazda do RTV Euro AGD i reklamacja. W sklepie oczywiście chcieli, żebym reklamację zgłosił w ramach gwarancji, ale zaznaczyłem, że chciałbym to zrobić zgodnie z ustawą. OK, przyjęli do wiadomości, ale i tak miły pan powiedział, że zgłoszenie jest robione przez www i odwiedzi mnie autoryzowany serwis Sony. Po kilku dniach przyjechał pan z serwisu, próbował ściereczką zetrzeć coś, co było po wewnętrznej stronie matrycy. Upierał się, że defekt jest po zewnętrznej stronie. W końcu udało mi się go przekonać (nie w 100%) do tego, że jest to wewnątrz a nie na zewnątrz. Po paru dniach dostałem informację, że matryca zostanie wymieniona. Przyjechał pan z serwisu, wymienił matrycę, potem telefon z RTV Euro AGD, że reklamacja jest zakończona i dostanę jeszcze potwierdzenie pocztą.

Fajnie, wszystko ładnie, łatwo i dość szybko. Odpaliłem po paru dniach jakiś film z HTPC i zauważyłem, że w lewym dolnym rogu latareczka jakby mocniej świeciła niż na poprzedniej matrycy. Nic z tym nie robiłem, bo stwierdziłem, że może to wina ustawień samego telewizora. No, ale przyszedł ostatni wtorek oraz Liga Mistrzów i trochę się w szok wbiłem, bo vertical banding, którego wcześniej nie widziałem (też podczas meczów), teraz był widoczny nawet nie przy jakichś super szybkich akcjach, ale nawet przy drobnym ruchu. Środa - to samo. Potem czwartek i Liga Europy, a także mecze ligi polskiej w weekend - to samo. Od razu naskrobałem maila do obsługi klienta Sony z opisem całej sytuacji oraz z zapytaniem czy w ogóle podlega coś takiego wymianie. W odpowiedzi poproszono mnie o zgłoszenie reklamacji. Tak też zrobiłem. Wszystko byłoby OK, pewnie nawet nie podzieliłbym się tym wszystkim z Wami, gdyby nie dzisiejszy telefon z serwisu z Katowic. Pan szczerze przyznał, że nie wie jakie ja forum internetowe czytałem, ale on nie wie co to vertical banding i pierwszy raz słyszy tę nazwę.

Nie wiem, jak dla Was, ale w tej całej historii, to chyba jest sednem - autoryzowany serwis Sony nie wie, co to vertical banding. Tłumaczę czym się to objawia, a pan stwierdza, że nie rozumie, musi przyjechać i sam zobaczyć. Wiem, jak cała sytuacja się skończy - serwis przyjedzie, nie będzie widział żadnych pionowych pasów na matrycy i stwierdzi, że nie widzi podstaw do zgłoszenia reklamacji. Może błędem moim było to, że nie poszedłem do sklepu, ale koniec końców i tak serwis stwierdzałby czy coś widać czy nie, więc chyba nie ma to większego znaczenia.

Druga sprawa, to problem z jakością samych matryc. Czy w telewizorze za taką kasę powinno się dopuszczać do takiego rozstrzału jakościowego? Jeden tv dostanie super matrycę, a drugi coś, co powinno być odpadem.

Tak całkiem już na koniec, chciałbym tylko przestrzec wszystkich tych, którzy mają zamiar wieszać na mnie psy i stwierdzać, że sam jestem sobie winien - wybrałem typ telewizora, firmę oraz model z pełną świadomością. Wiedziałem do czego będzie mi służył i w jakich warunkach będę oglądał obraz na nim. Wiedziałem czego mogę się spodziewać wybierając taką, a nie inną technologię. Wiem, że tym stwierdzeniem może odpowiadam sobie sam na powyższe zarzuty, ale jednak mając dwie matryce w tym samym tv i oglądając coś w tych samych warunkach różnice są widoczne i są one dla mnie kolosalne. Więc zarzuty do Sony mam w sumie dwa - jakość i wiedza serwisu oraz kontrola jakości/finalna jakość produkt czy jak to inaczej nazwać. No, to by było tyle z mojej strony :) Pozdrawiam wszystkich!

Może teraz będzie czytelniej :)

Edytowane przez sad_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ładnie, ale zastosuj na przyszłość akapity bo bardzo ciężko się czyta taki tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sad_x - dobrze jakbyś posiadał jakieś fotki z przed i po wymianie tej matrycy i pokazał wtedy serwisowi. Zobacz na przykładzie mojego egzemplarza i porównaj sobie najlepiej właśnie na tych planszach testowych, tylko Ty znowu masz 55'' a one najwyraźniej Vertical Banding jakiś juz mają mniej lub bardziej widoczny, ale pewnie to wszystko zależy od konkretnej sztuki.

http://hdtvpolska.co...580#entry278416

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotek przed wymianą to juz nie zrobi. Sad_x może najpierw poczekaj aż przyjadą i zobaczą a nie od razu piszesz, że niczego nie zrobią. To, że ktoś w serwisie nie wie co to vertical banding o niczym nie świadczy - no może tylko o tym, że w naszym kraju tak już jest... i to zapewniam Cię nie tylko w elektronice. W końcu z tą plamą było tak samo - gość nie chciał wierzyć w to co mówiłeś, że jest po wewnętrznej stronie ale jednak matrycę wymienili Ci bez problemu. Dlatego nie zakładaj od razu, że tym razem Cię zignorują! Pilnuj swojego i będzie dobrze, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...