Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą. Są to bardzo małe różnice i jeśli nawet są zauważalne z mikroskopijnym stopniu, to nie wpływają istotnie na komfort grania na takim TV.

Sam lubię grać na konsoli i przyznam się szczerze, że był tylko jeden TV na którym zauważyłem laga co mnie denerwował :). Albo coś ze mną nie tak, albo jestem mało wymagający ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A ja właśnie wpadłem na diabelski pomysł, jak zrobić z 55" ciutkę więcej ;) ...i zamontuje swój KDL-55HX850 na tym TUTAJ i krótki filmik

. Żona pewnie będzie chciała, jak najdalej oglądać, a ja sobie zbliżę na te 44cm od ściany ;) Zawsze to ryjek bliżej TV ;) Co prawda 840,00 PLN, ale co tam... Do tej pory to ja podchodziłem do TV 40", żeby np.: pograć w Civilization V, bo nie widziałem napisów. Teraz TV podjedzie do mnie ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAMET

Uchwyt fajny. Tylko się zastanawiam jak zamontować kable żeby podążałay za TV a przy złożonym na ścianę w dalszym ciągu były estetycznie ułożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ponoć są jakieś zaczepy na kable i ten model słynie właśnie z porządku w okablowaniu ;) ...ale to tylko opinie klientów. Trzeba samemu sprawdzić. Są jeszcze dwa inne modele bez "Plus" w nazwie i z "HD" w nazwie:

M VESA Super Slim Tilt & Turn od 30mm-260mm od 26-55"

M VESA Super Slim Tilt & Turn HD od 50mm-260mm od 42-70"

M VESA Super Slim Tilt & Turn Plus od 48mm-440mm od 26-55"

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Bo na filmikach i zdjęciach żadnych kabli nie ma. Może celowo. A jak się je dołoży to może być różnie. Jednak te pół metra kabli, po złożeniu uchwytu gdzieś musi się podziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie wiem, na ile można uważać te opinie za zaufane a nie takie, które są pisane na zamówienie, ale TUTAJ jest kilka informacji "klientów", na przykład:

Produkt solidny, łatwy w montażu, ładna organizacja kabli... same zalety

Porządnie trzyma, brak prowadnic kabli, cena, wg mnie, zbyt wysoka.

Najważniejsze dla mnie była możliwość odsunięcia tv od ściany w celu podłączenia okablowania. Reszta ok.

za wysoka cena? za nizsza cene mozesz kupic cos z peknietego drewna tak, że tv się rozwali... nigdzie nie widzialem żeby takie RUCHOME uchwyty byly w cenie nizszej niż 400 zetek, ża niższa cene mozesz kupic STAŁE NIERUCHOME uchwyty! druga sprawa jest taka, że w RUCHOMYCH uchwytach nie można byle gdzie wmontowac prowadnic, ponieważ kable UNIERUCHOMIŁYBY ten cały RUCHOMY uchwyt. to tyle.

Trzeba poczytać jakieś recenzje zagramawaniczne ;)

Zawsze pozostaje alternatywa Vivanco 30658 ten ma już "Zintegrowany system mocowania przewodu". Cena zbliżona ;)

A TUTAJ manual i pokazane, jak są kable zarządzane.

Jakbyś ktoś z Was miał wiedzę w sprawie konkretnego modelu uchwytu ruchomego (wysuwającego się na ileś tam cm od ściany), który posiada zarządzanie kablami, to prosiłbym o podanie firmy i modelu. Uchwyt do 60" z Vesa 300x300.

EDIT

Dobra byłem w Sony Center i widziałem podobny mniejszy uchwyt z możliwością wysuwania (tak w ogóle to Sony ma na stanie też Multibrackets ten model bez Plus i HD w nazwie). Jak mają to rozwiązane z kablem? Prosto ;) Kabel mają podłączony od spodu do TV i wchodzi w listwę pod uchwytem niezależnie, czyli uchwyt uchwytem i niżej listwa odprowadzająca kable. Nie jest źle. Jednymi słowy nie ma kabli przymocowanych do uchwytu i nic nie haczy, trzeba mieć zapas kabla przy wysuwaniu :)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób korzystających z opcji PVR w TV Sony i nagrywających telewizję dvb-t (naziemna cyfrowa) na dysk . W jakim formacie zapisywane są pliki na dysk? Chodzi mi czy w nazwie pliku jest np. data, nazwa stacji telewizyjnej, nazwa oglądanego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie nagrywał na dysk z dvb-t? Pewnie tak samo nagrywa się na tv z serii ex650, hx750. Może ktoś z uzytkowników tych tv coś nagrywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesety ja Ci np. nie sprawdzę bo nie używam w ogóle DVB-T tylko satelite n-ke.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt na to pytanie nie odpowie. Dysk podczas nagrywania, jest formatowany na jakiś system plików i tylko ten egzemplarz telewizora może go potem odczytać, czyli nie da się nagrać na przykład jakiegoś programu i potem odtworzyć go na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ponoć są jakieś zaczepy na kable i ten model słynie właśnie z porządku w okablowaniu ;) ...ale to tylko opinie klientów. Trzeba samemu sprawdzić. Są jeszcze dwa inne modele bez "Plus" w nazwie i z "HD" w nazwie:

M VESA Super Slim Tilt & Turn od 30mm-260mm od 26-55"

M VESA Super Slim Tilt & Turn HD od 50mm-260mm od 42-70"

M VESA Super Slim Tilt & Turn Plus od 48mm-440mm od 26-55"

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Witam

W Sony Center oglądałem to mocowanie Multibrackets i jest naprawdę super. Zauważyłem jednak mały szczegół, który mnie odrzucił... Nie wiem czy wszystkie modele to mają czy nie. Może wiesz coś na ten temat to proszę podziel się wiedzą :) Mianowicie jak go już przymocujesz na ścianie i złożysz to rzeczywiście jest minimalnie odstający od ściany ale... widać od razu, że tv będzie wisiał pod małym ale jednak kątem paru stopni tak jak to ma miejsce na oryginalnej podstawie HX 850. Jeżeli stawiasz tv na w miarę niskim stoliku na tej podstawie to tak naprawdę ten kąt 6 stopni nie przeszkadza (oglądam tak od czerwca i jest ok) ale jak powiesisz wyżej i jeszcze nawet pod minimalnym kątem to może to lekko drażnić. Jak Twój model nie ma odchylenia to daj znaka co to dokładnie jest bo uważam, że skoro tak niewiele odstaje od ściany i dodatkowo można to odsunąć chociażby do wygodnego podłączania okablowania to jest to rozwiązanie extra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt na to pytanie nie odpowie. Dysk podczas nagrywania, jest formatowany na jakiś system plików i tylko ten egzemplarz telewizora może go potem odczytać, czyli nie da się nagrać na przykład jakiegoś programu i potem odtworzyć go na komputerze.

To wiem. Może źle zostałem zrozumiany. Chodzi mi o to, jakie nazwy (wg. jakiego formatu) telewizor wyświetla na ekranie TV po nagraniu jakiegoś programu (zapisac może sobie jak chce, ważne co wyświetla na tv). Nie chce mi się za każdym razem zmieniać wyświetlanej nazwy. Różne odtwarzacze sieciowe wyświetlają to w różny sposób. Niektóre dodają nazwę programu, nazwę oglądanego kanału, datę, numer kolejnego pliku itp. Pytam bo planuje zakup TV sony z PRV i zastanawiam się, czy nie sprzedać posiadanego odtwarzacza sieciowego (mam kupca, a używam go tylko do nagrywania) i nie chciałbym go sprzedawać niepotrzebnie.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Mianowicie jak go już przymocujesz na ścianie i złożysz to rzeczywiście jest minimalnie odstający od ściany ale... widać od razu, że tv będzie wisiał pod małym ale jednak kątem paru stopni tak jak to ma miejsce na oryginalnej podstawie HX 850.

Hmm, dlaczego? Ma możliwość regulacji w pionie "Tilt easily to -2°~+7º to reduce glare". Mój obecny no-name ma również możliwość regulacji, by mieć go pod kątem. Normalnie jak powiesisz na tym Multibrackets, to powinno być równo bez żadnych kątów (równolegle do ściany). Ja nie mam tego uchwytu ani TV. Jestem przed zakupem. Uważam, że powinieneś udać się raz jeszcze do Sony Center i po prostu poprosić o ustawienie uchwyty, niech Ci zademonstrują, łaski nie robią - uchwyt tani nie jest, bo prawie 800 zł. Jednak stawiam, że regulacja powinna działać, inaczej jest to dla mnie osobiście pełna dyskwalifikacja dla tego uchwytu. Jak będziesz w Sony Center, to poproś i proszę przyjdź i sam podziel się z nami swoją nową wiedzą. Jak będę szybciej od Ciebie, to napiszę, jak to wygląda.

Na tym

filmiku masz pokazane, że TV wisi prosto i można go ustawić pod kątem.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 20xo% lub 40x0% to nie jest tak jak wszyscy myślą w RTVEuroAGD zresztą w Sony jest to samo bo się dowiadywałem ;) Sam z tego przy zakupie chciałem skorzystać i już byłem gotowy i nagle Pani mówi, że kredyt trzeba obowiązkowo ubezpieczyć, nie pamiętam ile to było % ale spłata wychodziła, dużo dużo drożej od telewizora, więc te 0% to taki można powiedzieć chwyt marketingowy. Uważajcie na to i czytajcie umowy ;)

Ubezpieczenie nie obowiązuje przy kredycie 6x0%, ale i tak wyłożyłem ciężko zarobioną gotówkę za niego i nie żałuje po dziś dzień ;)

Powiem tak: NIE DAWAJCIE sobie wciskac na silę ubezpiecznia kredytu!

Ubezpieczenie w żadnym wypadku NIE ono obowiazkowe.

Bank i sprzedawca chca w ten sposob zarobic na tym, na czym nie zarabiają dając oprocentowanie 0% i przerzucaja koszta na klienta.

Bralem ostatnio sporo sprzetu AGD w Euro i kobietka od kredytow mowi: "Owszem, 30x0%, ale trzeba ubezpiezcyc, bo inaczej bank odrzuci podanie i nawet go nie rozpatrzy".

Zawczasu zaopatrzony w odpowiednia wiedze mowie, "niech pani wysyla, ubezpieczenie nie jest obowiazkowe i nie jest zadnym wymogiem".

Pani zrobila B-A-R-D-Z-O DUŻY foch (chyba z tytulu tego, ze prowizji nie bedzie:) po czym wniosek wyslala. 10min pozniej przyszla odpowiedz z banku o przyznaniu kredytu.

Kobitka probowala sie jeszcze ratowac poprzez wieksza kompromitacje, twierdzac, ze "widocznie maja mase wnioskow, cos im umknelo i nie zauwazyli, ze brak informacji o ubezpieczeniu".

Zawsze truje o tym ubezpieczeniu wszystkim znajomym, nikt go nie bierze i jakos wszyscy kredyty dostaja.

Jeszcze nie mialem zadnego przypadku, zeby bank komus odrzucil wniosek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Odrzucają, jak się nie ma zdolności kredytowej albo słabą historię w BIKu ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy miał ktoś problemy z treścią internetową? Mi wywala błąd przy uwierzytelnianiu "błąd konfiguracji podczas nawiązywania połączenia" net z Netii po kablu, to samo w ustawieniach automatycznych i ręcznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z siecią masz subzer0, moze DNS'y hmm, u mnie bez problemu na Neo przez WiFi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przymierzałem się do TV marki SONY (model 850 lub 920 -obecnie extra cena) ale SONY zalicza wpadkę!

Otóż, posiadam model BluRay S490 który to jak wspomniane wcześniej TV posiada internetowe aplikacje.

Dokładnie chodzi mi o TV IPLA -jest to rewelacyjne medium które to mój Blu posiada i na samym początku umożliwiał w pełni korzystanie z TV.

Wspomnę jeszcze, że jakość z Ipla jest za....ta ! Jak z Blu !!

Ale z firmą Sony coraz gorzej ! Obecnie Ipla jest obcięta nie ma połowy tego co było na początku !!

Serwis z infolinii powiedział, ze im przykro i że nie muszę nabywać ich produktów !?

W dzisiejszych czasach taki tekst !?

Pytanie czy Waszych TV z serwisem IPLA jest też coraz gorzej ?

Jeśli tak to w Necie i ilości siła ! Proszę o wsparcie i zasypanie Firmy Sony pytaniami co z tą IPLą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bana przynajmniej na jeden dzień za spam na forum!!!!!! Wystarczy jeden post a nie sto tysięcy w każdym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupić hx 850 w 46 calach. Podpowiedzcie czy 2 metry odleglosci od tv nie bedzie zbyt mala odlegloscia?? brac 46 czy lepiej 40? Z gory dzieki za odpowiedz...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie 46'' nie bedzie to zbyt mała odległość to wrecz katalogowa odległość nawet dla sygnału FullHD to odrobinkę za daleko, bo taki ideał to gdzies 1,8m od 46''

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 46 46 i tylko 46!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ja mam zamiar 55" oglądać z max 2.5-2.7m (głowa od TV) i dodatkowo przybliżać sobie TV do 44cm za pomocą uchwytu :) Obecnie oglądam 40" z tej odległości i w moim wieku już jest za daleko ;)

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...