Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

radekraw Powiedz czy odchylenie 55" przeszkadza w oglądaniu TV z odległości 3m podczas gdy TV jest na wysokości 50cm - o ile masz podobne warunki w domu i masz możliwość jakoś się wypowiedzieć :) Chodzi mi o to czy odchylenie nie "psuje" obrazu lub ogólnie nieprzyjemnie się ogląda. Jeszcze powiedz czy w domowych warunkach TV daje mocne odblaski od szyby? - choć z tego co porównywałem w sklepach to tłumienie wygląda podobnie jak u konkurencji, zatem na pewno nie jest gorzej i aż tak nie "błyszczy". To chyba tyle, już prawie się zdecydowałem na ten model :) Największe obawy mam tylko do podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekraw Powiedz czy odchylenie 55" przeszkadza w oglądaniu TV z odległości 3m podczas gdy TV jest na wysokości 50cm - o ile masz podobne warunki w domu i masz możliwość jakoś się wypowiedzieć :) Chodzi mi o to czy odchylenie nie "psuje" obrazu lub ogólnie nieprzyjemnie się ogląda. Jeszcze powiedz czy w domowych warunkach TV daje mocne odblaski od szyby? - choć z tego co porównywałem w sklepach to tłumienie wygląda podobnie jak u konkurencji, zatem na pewno nie jest gorzej i aż tak nie "błyszczy". To chyba tyle, już prawie się zdecydowałem na ten model :) Największe obawy mam tylko do podstawki.

Szafka, na ktorej na razie stoi u mnie TV to Ikea Besta 64cm (+ ok 10cm nogi). Siedze 210-220cm od TV i jak dla mnie jest super. Odchylenie jest (na oko) dość wyraźne, jednak po włączeniu TV jak zarzuca się jakiś materiał filmowy nie przeszkadza imo wcale. Odnośnie odblasków - przeczytaj mój poprzedni post, bo dokladnie o tym pisałem (też się tego obawiałem, bo mam słoneczne, jasne mieszkanie i TV dokladnie na przeciwleglej do okna scianie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki za odpowiedź ;) Pytanie kolejne, czy ten TV czyta MKV po sieci (DLNA) albo z dysku USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tego nie wiem, bo mam WD playera do ogladania MKVek, ale z tego co czytalem wczesniej - nie (Sony uważa ten format za piracki i konkurencyjny do BR chyba).

Jak znajde jakiegos pendrive'a to wrzuce jeden plik testowo i sprawdze jeszcze dzis albo jutro.

Divxy (AVI) czyta na pewno. Wczoraj odpalilem jeden film 700MB i kolejne zaskoczenie, bo u znajomego na Sharpie 52' nie da sie DivXów oglądać wcale (chyba, ze z 10m;),

a tu na 55' da się jak najbardziej i z 2m wygląda to nawet dużo lepiej niż materiały dostępne choćby przez TVNplayera w streamingu.

Edytowane przez radekraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy test na hdtvpolska z hx850? chce zobaczyc te roznice miedzy 750 a 850;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysku, nie odpalisz .mkv bezpośrednio na TV. Większość plików z rozszerzeniem .mkv czytają Blu-Ray Sony i zdaję się modele z serii BX :D ( widziałem taką opinię :D ) . Co do DLNA, to odpalisz .mkv jeśli serwer będzie potrafił w locie transkodować plik do formatu czytanego przez TV - zdaję się, że taką możliwość posiada PS3 Media Server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy test na hdtvpolska z hx850? chce zobaczyc te roznice miedzy 750 a 850;p

Gmeru pisał przecież ;) ze do Środy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pewno bo siedzę właśnie i składam text Maćka kalibratora i swój ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pewno bo siedzę właśnie i składam text Maćka kalibratora i swój ; )

Grubo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam do pierwszego postu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, naprawdę jest Grubo :) Mega test ! - wspaniała robota Panowie, juz sie biore za czytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! :ph34r:

Ciekawe czy będzie jeszcze w tym roku następca HX920. Gmeru&spółka > dobry kierunek obraliście. Teraz czas na konfronatcje o której pisał Gmeru. Tylko to może być bardzo długi test :_bezradny: Może czas wprowadzić podział na strony? ^_^ ^_^ ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w wymienionych "ZA" są nowe okulary 3D, których nie ma w zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to muszą być w zestawie żeby być w plusach? :D Wyraźnie jest napisane w teście co jest w zestawie. A nowe okulary to integralna część nowych TV więc muszą tam być bo są rewelacyjnie wykonane w stosunku do poprzedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, naprawde super test! Mam tylko jedno pytanko. Odnosnie tego problemu z sygnalem 1080i. Mam w domu N-ke i w tunerze moge zmienic sygnal z 1080i na 720p. Czy to pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Końcem sierpnia musze kupić TV 55” dlatego z niecirrpliwością czekałem na ten test. BIG THX chłopaki. Zależy mi na dobrej płynności obrazu do relacji sportowych. Po przeczytaniu testów innych modeli na ten rok zostało mi tylko dwóch faworytów. Ten Soniak lub Panasonic TX-L55DT50E, tym, że cena tego drugiego aktualnie zabija :/

Edytowane przez Crash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota ^_^ Na pewno będzie przydatny dla wielu osób. Najbardziej zaskakuje mnie cena, która w sumie jest niska jak za TV tej klasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy po DLNA (po sieci) telewizor Sony HX750 albo HX850 czyta pliki MKV? W teście jest napisane, że odtwarza ale proszę o potwierdzenie ;) Sony znacznie lepiej radzi sobie z sygnałem telewizyjnym i ma mniejszy clouding (widocznie lepiej dobraną matrycę) niż np. Samsung, dlatego nadal rozważam ten TV ;)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Test użytkowy przeprowadziliśmy jak zawsze na filmie Posejdon. Jest tam idealna, początkowa scena gdzie najlepiej widać redukcję juddera i innych nie fajnych rzeczy. W 100% wystarczy tryb łagodny by komfortowo ale bez efektu teatru oglądać ulubiony film.

zdjcie1g.jpgzdjcie2ah.jpg

Drobna uwaga odnośnie ustawień MotionFlow, tryb Łagodny powoduje tu efekt teatru o dziwo, a tryb Standardowy jest tu naturalniejszy i nie występuje ten efekt :) sam jestem zdziwiony takim zachowaniem, obadajcie to przy okazji.

Czy ktoś mógłby sprawdzić czy po DLNA (po sieci) telewizor Sony HX750 albo HX850 czyta pliki MKV? W teście jest napisane, że odtwarza ale proszę o potwierdzenie ;) Sony znacznie lepiej radzi sobie z sygnałem telewizyjnym i ma mniejszy clouding (widocznie lepiej dobraną matrycę) niż np. Samsung, dlatego nadal rozważam ten TV ;)

Pozniej obadam, chodzi Tobie o bezpośrednie odpalenie pliku czy z jakims programem który to transkoduje np. Ps3 Media Server ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo mnie nie przeszkadzało. Ale jak widać to już jest kwestia każdego człowieka "jak widzi teatr". Ale IMPULS to dobre techno disco LOL

Ale jeszcze raz sobie po testuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozniej obadam, chodzi Tobie o bezpośrednie odpalenie pliku czy z jakims programem który to transkoduje np. Ps3 Media Server ?

Chodzi mi o sytuację, że masz MKV na komputerze i żeby odpalić film po sieci używając DLNA. Z testu wynika, że to działa, ale proszę o weryfikację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli PS3 serwer. Trzeba będzie dopisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem na myśli PS3 serwer. Trzeba będzie dopisać.

No to wszystko jasne :)

Ja tam czekam na odtwarzacz NSZ-GS9 do kompletu wtedy bedzie pełny wypas np. pod wzgledem przeglądarki netu w tv, miejmy tez nadzieje ze MKV będzie to odpalać jak pozostałe playery BD Sony, jednak i tak wole kupić czy wypożyczyć film na Blu-Ray'u niz bawić sie juz w MKV bo to jednak nie ta jakość z reguły co prawdziwe BD, zawsze bitrate jest mocno skrojony.

Jak komuś zalezy na odpalaniu MKV to i tak najlepiej dokupic playerek sieciowy który raz ze bedzie odpalał juz MKV z DTS'em, czy nawet ISO Blu-Ray'a, koszt niewielki np. takiego Asusa a możliwości ogromne w porównaniu do tego co oferują telewizory.

Ponawiam pytanie: Czy zmiana wyjscia sygnalu z nbox recordera n-ki na 720p rozwiaze problem 1080i?

Ja uzywam n-ki w trybie 1080i, nie widze zadnego problemu, wprawdzie lece przez Componenta bo HDMI juz zajęte przez inny TV ale chyba nie robi to różnicy.

Spodziewałem sie nawet krople gorszego obrazu po Componencie niz po HDMI a raczej odrobinę mniej ostrego ale jestem mile zaskoczony ostrość sie nie pogorszyła jest identycznie jak po HDMI zapewne X-Reality PRO robi swoje i wyciąga ostrość lekko miękkiego Componenta.

To co pisze kolega Maciek z tym bezstratnym skonwertowaniem sygnału z przeplotem do FullHD to nie wiem czy w ogóle będzie to aż tak widoczne ? Zawsze tez wychodzą nowe wersje firmware telewizora które mogą coś zmienić w tej sytuacji, jak sie mylę to przepraszam nie zagłębiałem sie zbytnio akurat w ten temat.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to muszą być w zestawie żeby być w plusach? :D Wyraźnie jest napisane w teście co jest w zestawie. A nowe okulary to integralna część nowych TV więc muszą tam być bo są rewelacyjnie wykonane w stosunku do poprzedników.
Hmm... no może nie muszą ale na tej zasadzie w plusach lub minusach może znaleźć się też standardawa podstawka "typu nóżka", której również w zestawie nie ma. Skoro nowe okulary stanowią "integralną część" to (jak sama nazwa wskazuje) powinny być dołączone, bo inaczej stanowią rozłączną od telewizora opcję - tym bardziej, że kosztują dużo. No ale mniejsza z tym. Test fajny, długo oczekiwany ale mam wrażenie, że wiele zwrotów i zdań bezpośrednio zaczerpniętych z wcześniejszego testu HX750 - to nie zarzut tylko spostrzeżenie. No i zabrakło mi jakoś odniesienia do HX920 - tylko słowem o efekcie halo i procesorze ale nie było konkluzji, który z nich ma przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...