Skocz do zawartości

HDTV Centrum Polska używa cookie. Przeczytaj Polityka Cookie aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie
  •  

Witaj!

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook Zaloguj się z Twitter

Witamy na największym w Polsce PROFESJONALNYM forum o tematyce HDTV: HDTVPolska.com. Aby uczestniczyć aktywnie w działalności forum tzn. czytać i zakładać nowe tematy, pisać posty, mieć dostęp do wielu ciekawych działów niedostępnych dla gości należy się Zarejestrować co trwa krótką chwilę. Proces jest szybki i bardzo intuicyjny.

Od 2006 roku na forum zarejestrowało się ponad 148.000 osób a miesięcznie czyta nas ponad 100 000 unikalnych użytkowników.

Jest zatem duża szansa, że dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie., Zarejestruj się teraz lub Zaloguj na forum.

Po zarejestrowaniu się na forum zapraszamy do zbadania Panelu nawigacja z lewej strony.

Ważne:

Jako jedyni w Polsce używamy do testów najwyższej światowej klasy sprzętu kalibracyjnego dzięki czemu nasi Czytelnicy mogą być pewni rzetelnych i wiarygodnych testów. Więcej można przeczytać tutaj: Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1641 odpowiedzi na ten temat

#321 maciek876

maciek876

1080i

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:00

jak z tym 3D? czy crosstalk jest czy go nie ma?

#322 narc

narc

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:21

A w Gdańsku w MM stoją sobie dwie 850 o rozmiarach 46 i 55. 46 świeci fajnie ale 55 już takiej mocy nie ma.

#323 Gmeru

Gmeru

HD

• Admin
  • 14096 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:46

Jak ogólne wrażenia? :)
850 wyraźnie lepsze niż 750 czy mniej wiecej to samo?

Wyraźnie to tylko na planszach i testach. Po prostu HX850 wygląda inaczej. Inna półka. Patrząc na HX750 widać, że jest jednak z niższej serii. Wracając do różnic to oczywiście procesor robi lepsze rzeczy z SD ale też wyszło, że wcale nie jakoś bardzo. 3D na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo podobne. Naprawdę. Płynność w sumie taka sama mimo, że 400 a 800. Ale chyba każdy dobrze wie, że na tym poziomie wkrada się już wiele marketingu. Diabeł tkwi w podświetleniu. HX850 to taki trochę HX920 no bo też ma strefy. Jednak sporo mniej. Ale jednak. Więc można sobie wyobrazić, że całkiem inaczej zachowuje się w przypadku czarnego. Kontrast natywny wyszedł lepszy w 850. Za to kąty lepsze w 750 ; )

Na pewno płaci się za prestiż bo na pierwszy rzut oka 850 wygląda duuuuuuuuużo lepiej.

jak z tym 3D? czy crosstalk jest czy go nie ma?

Można czasem dostrzec. Na pewno nie napiszę, że w ogóle nie ma. Dla mnie to wygląda praktycznie tak samo jak w HX750. Jest ok. Oglądasz 3D, ogólnie podwójnego obrazu nie widzisz. Ale jak się przypatrzysz to są momentu, że widać krawędź, której nie powinniśmy zobaczyć.
  • PeterMac lubi to

SPRZEDAM:

Multiswitch Triax TMS 9/16 P 9WE/16WY oraz Multiswitch Triax TMS 5/16 P 5WE/16WY

Kino Full HD: OLED LG EA980V + Kuro 5090H + Biały JVC X30 (wszystko po kalibracji 2D & 3D by Maciej Koper) + Mocne Klipsch IV 7.1 = :D
4K: Samsung 40HU6900 jako monitor PC 4K/60Hz
Stereo: 6C33C tube amp by Andrzej Analogowy (lampa) + Dynaudio Focus 160 = :D :D
Wbijać na Facebooka, tam zawsze najnowsze info ze strony: HDTVPolska na Facebooku / Domowej pokoje kinowe na Facebooku
Zaprezentuj swój pokój kina domowego!
fs_overall.png

#324 gemini4all

gemini4all

S-VHS

• Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:55

A w Gdańsku w MM stoją sobie dwie 850 o rozmiarach 46 i 55. 46 świeci fajnie ale 55 już takiej mocy nie ma.

Hahahah nie wierze w takie cuda o obrazie dziwne że Ty uwierzyłeś :) Po prostu jakiś baran w MM nie potrafił tak samo ustawić 2 TV albo mu się nie chciało :)

Eh no gdyby nie ta podstawka z d...y to chętnie bym przygarnął tego 55HX850, a tak wkurza mnie że podstawka będzie zbierać kurz bo jest szeroka, nie można obracać TV, jest niżej niż inne TV i do tego jest pod kątem 6 stopni :( BTW ile stref wygaszenia ma HX850?

Edytowany przez gemini4all, 10 maj 2012 - 18:37.

#325 PeterMac

PeterMac

4K

• Użytkownik
  • 1938 postów

Napisany 10 maj 2012 - 19:49

Czesto i gęsto ludzie oceniają TV w sklepie porównując jak świeca tylko niektórzy zapominają ze są różnie ustawione
Moze gdzieś sprzedawca zapomniał ustawić tryb Żywy :D

Tak przy okazji sprawdzałem sobie tez jak działa nowy MotionFlow XR800 na płycie BD demówce od Sony z 2009, rewelacja z wyłączonym MotionFlow wszystko sie rozmazuje z włączonym jest mistrzostwo ideał wszystko ostro i wyraźnie podczas bardzo szybkiego przesuwania obrazu.
Nie sadze zeby jakas inna firma technologia lepiej sobie radziła z płynnością ruchem obrazu, brawo Sony.

Edytowany przez PeterMac, 11 maj 2012 - 16:41.

Sony 46HX850 (po kalibracji 2D by Maciej Koper) | Sony 46Z4500 | Onkyo 905 | Monitor Audio RX8 + RX LCR | HTPC: (Core i5 4570S, Asus H87M-PRO, 4GB, Intel X25-M 80GB SSD, WD20EARS, Pionner BDC-202, Antec Fusion Remote Black)

#326 lolek126

lolek126

XviD

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:09

Hx 850 ma 8 stref podswietlenia dla przykladu panasonic dt 50 czy wt 50 ma ich 16 .... a rowniez sa krawedziowymi ledami...
Lolek

Edytowany przez lolek126, 10 maj 2012 - 20:11.

#327 gemini4all

gemini4all

S-VHS

• Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 maj 2012 - 20:23

Hmmm a taka Toshiba WL863 ma 32 strefy, cena podobna do HX750, ciekawe czy godny uwagi jest ten model Toshiby. 8 stref to trochę chyba mało jak np na model 55" :)

Edytowany przez gemini4all, 10 maj 2012 - 21:02.

#328 radekraw

radekraw

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:13

Hmmm a taka Toshiba WL863 ma 32 strefy, cena podobna do HX750, ciekawe czy godny uwagi jest ten model Toshiby. 8 stref to trochę chyba mało jak np na model 55" :)

Przy okazji śmigania po mieście rowerkiem byłem dziś akurat obok SC i wstąpiłem zobaczyć jak to wygląda.
Na ścianie wisiały obok siebie trzy 40ki: HX751, HX850 i HX920.
Moje odczucia po kilku minutach oglądania są mniej więcej takie:

HX920 najlepszy. Czerń super, kolory ultra-żywe, ogólnie (jak dla mnie) rewelacja.
HX850 i HX751 MNIEJ WIĘCEJ to samo, przy czym akurat leciał film w aspekcie 2.35:1 i widać było (częściowo) czarne pasy.
Na 850 były czarne tak samo jak na HX920, a na HX751 były... szare i ogólnie kontrast nie umywał się ani do 850 ani do 920.
Takie moje osobiste odczucia z oglądania TV w sklepie na "niewiadomojakich" nastawach :)

Edytowany przez radekraw, 10 maj 2012 - 22:48.

#329 jack24bauer

jack24bauer

S-VHS

• Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:49

Tez sie zastanawiam caly czas jeszcze nad ta Toshiba. 55YL863. 32 strefy i dodatkowo bardzo mi sie podoba plynnosc w trybie WYGLADZONY. Wogole nie zauwazylem artefaktow ale leciala akurat bajka Potwory vs Obcy.

Edytowany przez jack24bauer, 10 maj 2012 - 21:50.

#330 walosek

walosek

VCD

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 maj 2012 - 21:50

radekraw

Żeby porównać model było je najpierw zresetować wszystkie chociaż do standardowych ustawień. Nie wiadomo jak każdy znich był poustawiany. Twoja opija jest więc całkowicie nieprzydatna i nie odnosi się nawet w kawałku do tego czy jest to prawda.

Edytowany przez walosek, 10 maj 2012 - 21:50.

#331 Adamelab

Adamelab

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:32

moze zaproszę Maćka, ale najpierw muszę sie troszkę odkuć bo było trochę wydatków ostatnio. Co do czerni to kto tu mówił ze jest słabo ? jestem bardzo zadowolony strefowe wygaszanie robi dobrą robotę, zobacz moje wrzucone fotki na poprzednich stronach z filmu i napisów końcowych i sam oceń.

Jestem własnie po profesjonalnej kalibracji swojego 46HX920 ( pozdrawiam Pana Maćka ) i dla wachających się, czy warto to robić i wydać dodatkowe pieniądze - odpowiadam że jak najbardziej warto. Szczegóły tutaj: http://hdtvpolska.co...1/page__st__340

#332 radekraw

radekraw

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 maj 2012 - 22:39

radekraw
Żeby porównać model było je najpierw zresetować wszystkie chociaż do standardowych ustawień. Nie wiadomo jak każdy znich był poustawiany. Twoja opija jest więc całkowicie nieprzydatna i nie odnosi się nawet w kawałku do tego czy jest to prawda.

Wyluzuj trochę kolego i czytaj proszę dokładnie. Pisałem o MOICH ODCZUCIACH po 5min patrzenia na 3 wymienione TV wiszące obok siebie w sklepie, a nie o faktach, popartych jakimiś szczegółowymi i dogłębnymi testami.
Robiłeś już może sam jakieś konkretne testy, z których wywnioskowałeś, że to co napisałem "jest całkowicie nieprzydatna i nie odnosi się nawet w kawałku do tego czy jest to prawda"? ;)

#333 walosek

walosek

VCD

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 maj 2012 - 23:14

Robiłem różne testy, i samsungów i sony, i samych sony różnych (też tak po omacku i na szybko jak TY, ale podchodząc lub porównując modele ustawiałem je jednakowo lub resetowałem :P

Nic się nie dzieje. ;) Stwierdziłem tylko że może być tak, że jak się ustawi dobrze HX750 to będzie git :)

#334 PeterMac

PeterMac

4K

• Użytkownik
  • 1938 postów

Napisany 11 maj 2012 - 03:47

Jestem własnie po profesjonalnej kalibracji swojego 46HX920 ( pozdrawiam Pana Maćka ) i dla wachających się, czy warto to robić i wydać dodatkowe pieniądze - odpowiadam że jak najbardziej warto. Szczegóły tutaj: http://hdtvpolska.co...1/page__st__340

Dzieki za info na pewno bylo warto, ja krece ustawieniami non stop i ciagle mam wątpliwości czy jest odpowiednio, do tego zabawa na różnych scenach z osobna :) za jakis czas tez sie myślę zdecyduje.
Przy okazji spytam kalibrowaliście jedną konkretną scene czy wiele ?

Przy okazji śmigania po mieście rowerkiem byłem dziś akurat obok SC i wstąpiłem zobaczyć jak to wygląda.
Na ścianie wisiały obok siebie trzy 40ki: HX751, HX850 i HX920.
Moje odczucia po kilku minutach oglądania są mniej więcej takie:

HX920 najlepszy. Czerń super, kolory ultra-żywe, ogólnie (jak dla mnie) rewelacja.
HX850 i HX751 MNIEJ WIĘCEJ to samo, przy czym akurat leciał film w aspekcie 2.35:1 i widać było (częściowo) czarne pasy.
Na 850 były czarne tak samo jak na HX920, a na HX751 były... szare i ogólnie kontrast nie umywał się ani do 850 ani do 920.
Takie moje osobiste odczucia z oglądania TV w sklepie na "niewiadomojakich" nastawach :)

HX920 wiadomo najmocniej zaświeci w końcu Full LED, ale takie ultra żywe kolory, świecenie jest dobre na chwile do pooglądania w sklepie = robi wrażenie, jednak nie na dłuższa metę w domu np. wieczorem.
Czerń najlepsza ale psuje ją widoczny niestety trochę efekt halo, tym bardziej gdyby miał świecić tak intensywnie.
HX850 ma trochę słabszą czerń ale znowu nie ma denerwującego efektu halo, coś za coś niestety nie ma ideału dopóki nie wyjdzie Crystal LED, nie mówiąc o OLED.

Edytowany przez PeterMac, 11 maj 2012 - 05:44.

Sony 46HX850 (po kalibracji 2D by Maciej Koper) | Sony 46Z4500 | Onkyo 905 | Monitor Audio RX8 + RX LCR | HTPC: (Core i5 4570S, Asus H87M-PRO, 4GB, Intel X25-M 80GB SSD, WD20EARS, Pionner BDC-202, Antec Fusion Remote Black)

#335 Adamelab

Adamelab

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 maj 2012 - 10:49

Scen nie ruszaliśmy, bo jak rozumiem na swój chłopski rozum, to nie ma sensu. Przecież wybór poszczególnych scen, to wyzwolenie ustawień różnych polepszaczy i ustawień najlepszych wg. producenta , a mnie interesowało uzyskanie obrazu jak najbardziej zbliżonego do rzeczywistości.
Pozdrawiam.

#336 wtsz

wtsz

VCD

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 11 maj 2012 - 12:20

Ja używam na co dzień czterech ustawień. Czy ustawiałeś 3D?

Edytowany przez wtsz, 11 maj 2012 - 12:51.

#337 Maciej Koper

Maciej Koper

Sponsor forum SKALIBRUJTV.PL

• Moderator
  • 2035 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:32

Tez sie zastanawiam caly czas jeszcze nad ta Toshiba. 55YL863. 32 strefy i dodatkowo bardzo mi sie podoba plynnosc w trybie WYGLADZONY. Wogole nie zauwazylem artefaktow ale leciala akurat bajka Potwory vs Obcy.

W wygładzonym są artefakty i efekt teatru, na bajce nie zauważysz, bo obraz jest zbyt prymitywny. Co do PROLED32 to nie działa zbyt skutecznie, bardziej przypomina to frame dimming z hx750, plusem jest to, że można sobie wyregulować funkcję ściemniania wielopunktowo (siłę ingerencji w stosunku do czujnika światła). Mój test tego TV jest w majowym AudioVideo. Główne wady: rozjechane i prawie niemożliwe do kalibracji spektrum barw, fatalnie małe kąty.

Dzieki za info na pewno bylo warto, ja krece ustawieniami non stop i ciagle mam wątpliwości czy jest odpowiednio, do tego zabawa na różnych scenach z osobna :) za jakis czas tez sie myślę zdecyduje.

HX920 wiadomo najmocniej zaświeci w końcu Full LED, ale takie ultra żywe kolory, świecenie jest dobre na chwile do pooglądania w sklepie = robi wrażenie, jednak nie na dłuższa metę w domu np. wieczorem.
Czerń najlepsza ale psuje ją widoczny niestety trochę efekt halo, tym bardziej gdyby miał świecić tak intensywnie.
HX850 ma trochę słabszą czerń ale znowu nie ma denerwującego efektu halo, coś za coś niestety nie ma ideału dopóki nie wyjdzie Crystal LED, nie mówiąc o OLED.

Kalibracja kilku scen sprowadziłaby się do tego, że w każdej obraz wyglądałby tak samo :) Przy kalibracji trzeba w ogóle odejść od takiego pojęcia jak "scena", interesuje nas efekt końcowy, a "scena" jest tylko punktem startowym. Odstępstwem od tego jest, gdy kalibrujemy oddzielne profile dla dnia i dla nocy.

Co do HX850 to ma efekt halo, podobny do tego w HX920. Jaskrawość też osiąga podobną.
Kalibracja "ISF" telewizorów i projektorów! http://SkalibrujTV.pl obszar działania na terenie całej Polski i krajów sąsiednich.

#338 PeterMac

PeterMac

4K

• Użytkownik
  • 1938 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:55

Jakis efekt halo moze i ma jakby sie dobrze przyjrzeć ale przez małą ilość stref jest to dużo mniej zauważalne nawet na maksymalnych ustawieniach czegoś takiego nie ma jak w HX920
Dodany obrazek

Co do tych scen to fakt tak tez myslalem :) muszę jeszcze pobawić sie ustawieniami zeby mi tych scen nie zmieniał tylko trzymał jedną dla wszystkiego.

Edytowany przez PeterMac, 11 maj 2012 - 14:25.

#339 Gmeru

Gmeru

HD

• Admin
  • 14096 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:58

No ale tutaj znowu aparat był nieźle ustawiony ; ) bo w realu czegoś takiego nie ma. Nawet liter się nie da odczytać taki długi czas naświetlania był ; )

Oczywiście stref mało to i efekt sporo mniej widoczny.

SPRZEDAM:

Multiswitch Triax TMS 9/16 P 9WE/16WY oraz Multiswitch Triax TMS 5/16 P 5WE/16WY

Kino Full HD: OLED LG EA980V + Kuro 5090H + Biały JVC X30 (wszystko po kalibracji 2D & 3D by Maciej Koper) + Mocne Klipsch IV 7.1 = :D
4K: Samsung 40HU6900 jako monitor PC 4K/60Hz
Stereo: 6C33C tube amp by Andrzej Analogowy (lampa) + Dynaudio Focus 160 = :D :D
Wbijać na Facebooka, tam zawsze najnowsze info ze strony: HDTVPolska na Facebooku / Domowej pokoje kinowe na Facebooku
Zaprezentuj swój pokój kina domowego!
fs_overall.png

#340 gemini4all

gemini4all

S-VHS

• Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 11 maj 2012 - 14:13

I dobrze że mniej widoczny :) Zastanawiam się czy może już darować sobie wygląd tej podstawki i tak kupić 55HX850 a w razie czego powiesić na ścianie (czego bym nie chciał) lub poczekać i z czasem wymienić podstawę na zwykła, bo pewnie będą gdzieś dostępne. A nóż w sumie podstawka nie będzie tak przeszkadzać jak i odchylony TV... Do drugiego pokoju chcę 40HX750 bo ma zmatowioną matrycę a TV stałby przodem do okna na zachód. HX850 jest porównywalny obrazem, a momentami lepszy niż topowa seria Samsunga ES7000 i ES8000, a niewątpliwym plusem jest atrakcyjniejsza cena, jedyny minus jaki widze to ta podstawka :)

Edytowany przez gemini4all, 11 maj 2012 - 14:18.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Google+