Skocz do zawartości
Gmeru

Kolejny pasyw 3D w testach od czwartku - Philips 42PFL7606K/02

Rekomendowane odpowiedzi

NewsW czwartek/piątek napiszę pierwsze wrażenia z pasywnej technologii 3D użytej w TV Philips 42PFL7606K/02 (nowa seria 7000). Jestem bardzo ciekaw efektów :D W końcu kolejne TV po LG w tej technologii. Czy będzie tak samo? A może gorzej albo lepiej? Zobaczymy.

ekrant.jpg



easy3d.png



Edit: Pierwsze wrażenia tutaj: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na taką samą jakość 3D jak w LG. Chyba ze elektronika zadziała inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież filipek ogłosił zakończenie produkcji odbiorników TV.

Więc po co sobie tą firmą zawracać głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Firmę kupiła firma z Chin, która wpompowała kasę i przez najbliższe lata jadą z TV. Ale rozumiem, że PR informacje można było tak zrozumieć bo Philips bardzo dziwnie to zakomunikował. Właśnie zaczynają wchodzić modele na 2011 rok oraz temat Smart TV. Ale wkrótce więcej info ;)

Pioneer zakończył produkcję. I to był przykład dobrego ogłoszenia. A tutaj... firma kupiona została przez inną firmę. Ale nikt nie kończy z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca na 200% od LG, więc nie spodziewałbym się różnic wielkich. Procesor sygnałowy odpowiedzialny za dekodowanie materiału 3D, na potrzeby matrycy z naprzemiennymi polaryzatorami, też zapewne od LG, bo to raczej można uznać za komplet.

Tworzenie innego procesora DSP, podczas gdy już jest gotowy dedykowany, byłoby nieuzasadnione ekonomicznie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, prosiłbym o sprawdzenie jaki jest input lag na grach video i pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arsenal nie zdążyłem w końcu z inputem w 7000 ale... mam z nowej 6000 i wygląda to tak:

Input Lag:

Ustawienia "Gra"

img0779ai.jpg

Ustawienia "Kino"

img0782h.jpg

Ustawienia "Naturalny"

img0789v.jpg

Na szybko:

Telewizor wyjątkowo dobrze wykonany. Będę się jeszcze niedługo nad tym rozwodził (przy modelu 6000) ale tutaj jest tak samo. Wykonanie jak na tą półkę naprawdę bardzo wysokiej jakości. Oczywiście najbardziej może podobać się front, który wygląda jak ze szczotkowanego aluminium. Całość sprawia wrażenie bardzo trwałej i masywnej konstrukcji. Pod logiem Philipsa dotykowe klawisze. Z tyłu pojawiła się podstawowa wersja ambilighta (w 6000 jeszcze go nie ma).

img0968ep.jpg

img0992p.jpg

img0993p.jpg

img0995cy.jpg

img0984r.jpg

img0987s.jpg

img0975le.jpg

img0991e.jpg

Pilot:

Oj w zeszłym roku Philips mocno popłynął z uproszczeniami na pilocie. W efekcie usunięto tak dużo klawiszy, że efekt był odwrotny od zamierzonego. Czyli uciążliwy. Koronnym przykładem był brak klawisza odpowiedzialnego za zmianę źródła sygnału :blink: Jednak w tym roku, na prezentacji produktowej przedstawiciele firmy obiecali, że zostało to zauważone i nowa generacja zostanie odpowiednio zmodyfikowana. Jaki jest efekt? Rzeczywiście udało się. Ktoś usiadł i przeprojektował nieco układ klawiszy czego efektem jest praktycznie idealny pilot. Mały, poręczny, z super dobranymi klawiszami i pomysłami na obsługę telewizora. Całkowicie inna filozofia niż gdzie indziej. Można wręcz powiedzieć, że są piloty konkurencji i jest pilot od Philipsa. Tak bardzo wyróżnia się z tłumu. Nawet baterie zegarkowe zastąpiono normalnymi, małymi paluszkami by nie utrudniać życia użytkownikowi. Dla mnie wielki plus za sterowanie i poziom wykonania!

img0964j.jpg

img0635pn.jpg

img0639jb.jpg

Podstawa:

Montowana razem z TV za pomocą klucza ampulowego (dwie śruby). Co ciekawe podstawa może być użyta jako wieszak na ścianę! Wygląda na to, że tak można zrobić patrząc na nią od spodu.

img0996q.jpg

Złącza:

img1003cp.jpg

img1007cc.jpg

Okulary:

Okulary w technologii pasywnej czyli mega lekkie i wygodne. Ładnie wykonane chociaż czego można się tutaj spodziewać? Mogłyby się przydać jakiś gumki ochronne żeby odseparować chociaż trochę oczy od światła zewnętrznego.

img0944kr.jpg

img0945ev.jpg

img0946p.jpg

img0949sm.jpg

img0950ez.jpg

img0951i.jpg

img0953d.jpg

Działanie 3D:

Szybkie testy wykonałem na paru relacjach sportowych z nShow3D side by side, Resident Evil 3D Blu-ray oraz gra na PS3: Mortal Kombat

Najpierw satelita i side by side. Fajnie, że telewizor ten automatycznie wykrywa takowy obraz a po odpowiednim ustawieniu nboxa wszystko chodzi elegancko (ale trzeba pamiętać by w nbox ustawić obraz wychodzący na side by side, inaczej obraz będzie haczył. Sam obraz na pewno bardzo jasny. crosstalk minimalny a właściwie go nie widać. Oczywiście to co może rzucić się w oczy bardziej doświadczonym użytkownikom to utrata rozdzielczości. Jak wsadzicie ;) nos w ekran to bez problemu to zobaczycie. Ale z 3m już jest wszystko ok. Aha, w piłce nożnej przy szybkich ruchach obraz czasami się nie wyrabiał i dokuczało lekkie smużenie.

img0973g.jpg

img0974q.jpg

Najlepsza jakość obrazu to oczywiście Blu-ray. Mimo niższej rozdziałki i tak 3D robi duże wrażenie. Dzięki temu, że obraz jest bardzo jasny wrażenia są doskonałe. Z bliska znowu widać to co mówiłem. Czyli niższa jakość.

W Mortal Kombat grało się super ale... tam najbardziej widać niższą jakość. Ale tutaj sama konsola ma sporo do powiedzenia bo jak wiadomo PS3 i 3D to za duży wysiłek i niestety cierpi na tym rozdzielczość samej gry. Jak to wszystko potraktujemy pasywem to już tak różowo nie jest. Ale jak grałem z kumplem to po 5 minutach zapomnieliśmy, że mamy okulary na nosie i graliśmy bite 2h. Czyli wniosek z tego taki, że komfort był bardzo duży a do obrazka można się szybko przyzwyczaić a 3D i głębia jest.

Resident Evil 3D Blu-ray:

img0962j.jpg

3D aktywne:

img0978x.jpg

3D wyłączone:

img0979mjg.jpg

3D aktywne:

img0982k.jpg

3D wyłączone:

img0983wi.jpg

Jak widać, z nosem w ekranie nie jest pięknie. Ale to taka ciekawa technologia i oko ludzkie jest takie, że z 3m i więcej już mu dużo trudniej dostrzec te niedoskonałości.

Ogólnie jest w sumie tak samo jak w LG czyli tak jak się tutaj znawcy na forum spodziewali.

Ja uważam, że pasyw będzie dokładnie w tańszych modelach a w tych najwyższych nadal górować będzie technologia aktywna. Przynajmniej póki będą takie różnice w jakości. A co komfortu, tanich okularów itd to oczywiście wszystko idzie za pasywem. Ale jakość to już sprawa mocno dyskusyjna. Z bliska niższa niż aktyw a daleka już dla wielu może być wręcz lepsza od aktywa ze względu na jasność i ogólny komfort i odbiór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to czy ten telewizor ma konwertor 2d-3d? I jak jest jeżeli chodzi o dźwięk?

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta seria nie ma konwersji 2D>3D. Dopiero model wyższy. Dźwięk ogólnie jak to w Philipsach jest wyjątkowo dobry. Nawet w niższych modelach. Tutaj nie ma mowy o słabym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była 7 natomiast za kilka dni pojawi się normalny mega-test ale serii 6. Temat 7 jeszcze wróci ale nie widzę jakiś większych różnic w jakości obrazu. Głównie chodzi o 3D itp. Ale telewizory są bardzo podobne pod względem jakości obrazu (oba Edge LED).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli? Bo nie rozumiem - napisałeś "Ta seria nie ma konwersji 2D>3D. Dopiero model wyższy." Potem piszesz że chodzi ci o 7 i za parę dni pojawi się test 6. Czyli konwersję 2d->3d będzie mieć dopiero 8? (która jak się nie mylę będzie już aktywna?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok bo coś sie pomieszało. 6 i 7 nie ma 2D>3D. Dopiero 8. 6 nie ma w ogóle 3D a 7 ma 3D. Teraz chyba jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem info, że doszły już okulary zdolne do współpracy z grami: Dual View Gaming. Czyli na splicie każdy gracz widzi cały ekran : ) Dam znać bo zapewne będę to miał w testach do niedzieli. Jak dla mnie super ciekawa opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja bardzo fajna.

Ale to mozna tak przy pasywnej technologii??

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście ciekawe. Bo na pokazach zawsze była aktywna technologia. Czy tych linii wystarczy? Hmmmm to może być albo klapa jakościowa albo coś fajnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no imho linii wystarczy. Zastanawiam sie jak przy dwoch parach identycznych okularow z nieruchomymi filtrami CP moze taki trick byc mozliwy ;). Chyba ze zroznicuja okulary. Ale bardziej mi to pasuje do technologii aktywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak się to policzy to jakościowo powinno być tak samo wszystko jak na normalnym pasywie (też przecież lekko ułomnym rozdzielczościowo). Ale jak to dokładnie działa to jeszcze się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ze gra która ma splitscreen będzie dzielona i widoczna tylko dla konretnego gracza? Nie musi być specjalna wersja tylko zwykły split? Poziomo czy pionowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybralem dwa pasywne 3D, jeden to LG 55LW650S oraz Philips 55PFL7606K, teraz mam dylemat, w sklepach stacjonarnych nie ma tych telewizorow a czytajac dane techniczne to nie umie sobie poradzic z porownaniem ich . Ktory bedzie mial lepszy obraz oraz ktory ma lepsze dodatki sieciowe.

Czy to prawda ze Philips nie czyta napisow w plikach MKV ? oraz czy to prawda ze LG nie czyta po sieci filmow 3D Side by Side ? To drugie wydaje mi sie bzdurne ale napisy roznie bywa i prosze o info od osob ktore maja do czynienia z Philipsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji od Philipsa z rodziny xx PFL7606 na stronie 22 INSTRUKCJA jest napisane

Uwaga: niektóre formaty 3D nie są

obsługiwane. Telewizor nie obsługuje sygnału

3D z portu USB ani w usłudze Net TV

Czyli ma sie jednak rozumiec ze Philips czyta format 3D tylko z HDMI ? to by byla jakas bzdura, czyli filmow z wlasnej amatorskiej kamery 3D nie da sie obejrzec na tym TV ?

W LG podobno jest tak samo ale nie moge uzyskac odpowiedzi, dzisiaj z powodu niepotwierdzonych informacji odmowilem zamowiony telewizor na ktory czekalem od 2 tygodni i jutro mial byc wyslany kurierem do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie obejrzec. Musisz go odtworzyc z payera,ktory to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiazanie poprzez player zewnetrzny jest mi znany ale nie po to kupuje sie telewizor z obsluga sieci i USB (player wbudowany) aby posiadac jeszcze player zewnetrzny, to jakis bezsens i nie rozumie tego posuniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...