Skocz do zawartości

HDTV Centrum Polska używa cookie. Przeczytaj Polityka Cookie aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie
  •  

Witaj!

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook Zaloguj się z Twitter

Witamy na największym w Polsce PROFESJONALNYM forum o tematyce HDTV: HDTVPolska.com. Aby uczestniczyć aktywnie w działalności forum tzn. czytać i zakładać nowe tematy, pisać posty, mieć dostęp do wielu ciekawych działów niedostępnych dla gości należy się Zarejestrować co trwa krótką chwilę. Proces jest szybki i bardzo intuicyjny.

Od 2006 roku na forum zarejestrowało się ponad 148.000 osób a miesięcznie czyta nas ponad 100 000 unikalnych użytkowników.

Jest zatem duża szansa, że dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie., Zarejestruj się teraz lub Zaloguj na forum.

Po zarejestrowaniu się na forum zapraszamy do zbadania Panelu nawigacja z lewej strony.

Ważne:

Jako jedyni w Polsce używamy do testów najwyższej światowej klasy sprzętu kalibracyjnego dzięki czemu nasi Czytelnicy mogą być pewni rzetelnych i wiarygodnych testów. Więcej można przeczytać tutaj: Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

NAJLEPSZE USTAWIENIE OBRAZU TV LCD SAMSUNG LE37C650 ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 polom77

polom77

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 02:00

Witam
Czy ktoś może mi pomóc w/w kwestii ?
Niby obraz jest ustawiony amatorsko:-) ale dlaczego nie może być lepiej ustawiony .

#2 SlawekR

SlawekR

HD Maniak 1080p TV Spec

• Moderator
  • 4532 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 11:24

Polecam wątek "kalibracyjny" na avforums.

http://www.avsforum....d.php?t=1243937

Możesz coś przetestować z kompletów nastaw tam zaproponowanych, tylko konieczne wybierz te nastawy, które są tam zamieszczone dla modeli z matrycami AUO. Jest ich tam trochę. Wersje dla matryc SQ różnią się znacznie. I nie przejmuj się tym że jest to wątek dla C630. Akurat pod tym względem to będzie to samo.
NTSC - Never Twice the Same Color

#3 Gatar

Gatar

1080i

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 470 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 23:23

Niby obraz jest ustawiony amatorsko:-) ale dlaczego nie może być lepiej ustawiony .

Witaj.
Oczywiście zawsze może być lepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że postrzeganie obrazu, jak i dźwięku
jest dość subiektywne i zależne od warunków zastanych. To co mi się podoba, w moim pokoju wcale Tobie
nie musi się podobać, a może mnie w Twoim pokoju także podobać się nie będzie.
Jeśli "na poważnie", "nie amatorsko" i obiektywnie chcesz poprawić obraz skorzystaj z odpowiednich urządzeń do kalibracji.
Moim zdaniem wszelkie podpowiedzi typu, "ja mam ustawione tak ... i tak i jest fajnie" może
być zupełnie nieprzydatne np. dla Ciebie.

Edytowany przez Gatar, 10 grudzień 2010 - 23:24.

pozdrawiam
Gatar

#4 mysiakensy

mysiakensy

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 20:17

Ktoś polecił mi takie ustawienia co o tym sądzicie????

Contrast 45
Brightness: 50
Colour: 50
Sharpness: 0
Noise reduction: Off
HD Natural Motion On
100 Hz Clear LCD On / Off
Advanced sharpness Off
Dynamic Contrast Off
Dynamic backlight Off
MPEG artifact-reduction Off
Colour management Off
Gamma 4
Light sensor Off
Tint Custom
• White point red: 110
• White point green: 89
• White point Blue: 60

#5 marian40

marian40

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 luty 2011 - 11:35

już wiem gdzie leży problem z nie najlepszym obrazem.
tak byłem zafascynowany nowym telewizorem że nie zauważyłem tego problemu .
ja miałem od nich kanały analogowe i miałem tak podłączone że główny kabel był podpięty do rozgałężnika sygnału i z niego jeden kabel leciał na duży telewizor a drugi kabel na telewizor do sypialni i miałem bardzo dobry obraz.
a teraz operator dał swój rozgałeźnik sygnału i jeden kabel idzie do dekodera nast. na telewizor a drugi kabel z rozgałęźnika do sypialni na mały tel.
i dopiero wczoraj wieczorem zauważyłem że te same problemy co na dużym telewizorze mam na małym czyli odbicia,nie reguralne linie , podwójny obraz.
czyli problem to rozgałęźnik sygnału z UPC co mnie dali.
muszę kupić jakiś markowy i zobaczymy co będzie.

#6 Kroth

Kroth

Zbanowany za złamanie regulaminu

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 luty 2011 - 12:30

Witaj.
Oczywiście zawsze może być lepiej, ale zdajesz sobie sprawę, że postrzeganie obrazu, jak i dźwięku
jest dość subiektywne i zależne od warunków zastanych. To co mi się podoba, w moim pokoju wcale Tobie
nie musi się podobać, a może mnie w Twoim pokoju także podobać się nie będzie.
Jeśli "na poważnie", "nie amatorsko" i obiektywnie chcesz poprawić obraz skorzystaj z odpowiednich urządzeń do kalibracji.
Moim zdaniem wszelkie podpowiedzi typu, "ja mam ustawione tak ... i tak i jest fajnie" może
być zupełnie nieprzydatne np. dla Ciebie.

Dobrze że o tym wspomniałeś ponieważ nie ma czegoś takiego jak "najlepsze ustawienia obrazu" dla jakiegokolwiek telewizora. Może być co najwyżej najlepsze ustawienie dla konkretnej osoby i tylko tyle.

Edytowany przez Kroth, 21 luty 2011 - 12:32.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Google+