Skocz do zawartości
ITS

Xtreamer - firmware ....

Rekomendowane odpowiedzi

Na X i X Pro powinien działać tak samo dobrze, SW1 to wsumie też X tylko bez wentylatora więc trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ostatnio zauważyłem, że mój ixtreamer nie ładuje w ogóle nowego oprogramowania, ani przez update firmware ani przez sekwencje HOME --> 3 --> ON/OFF. Pozostaje na start screenie i diody mrugają na różne kolory. Oczywiście sekwencje przycisków wciskam po kolei, do xtreamera oprócz kabla zasilającego jest podłączony tylko kabel componentowy video (żółty). Macie jakąś radę na tą sytuację?

Próbowałem z oryginalnym softem jak i z tym z moServices.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieje jakis sposób na instalacje klienta torrenta dla tych alternatywnych wersji softu ? Działa youtube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam xtreamera prodigy,firmware zaktualizowany do 3.0.3 beta.Sprzet mial odtwarzac BD3D ISO,u mnie niestety nie odtwarza.Czy moze to byc spowodowane tym,ze dysk nie jest podlaczony wewnatrz urzadzenia tylko przez usb?Ale powinno chyba jakies menu wyskakiwac,a nie tylko foldery BDMV,CERTIFICATE,FABVM.Prosze o pomoc bezposrednio albo nakierowanie gdzie jej szukac.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie moservices pojawila sie nowa wersja amp_r8

@ravnov

Czy poprawnie rozpakowales plik na pendrive? W katalogu glownym musisz miec install.img

Sprobuj tez uzyc pendrive innej firmy.

@guzik23

transmission instaluje sie jednym kliknieciem (przez przegladarke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie moservices pojawila sie nowa wersja amp_r8

@ravnov

Czy poprawnie rozpakowales plik na pendrive? W katalogu glownym musisz miec install.img

Sprobuj tez uzyc pendrive innej firmy.

Jestem pewien, mam na penie tylko plik install.img. Wyłączam z sieci ixtreamera, odłączam też wszystkie kable zostawiając tylko żółty component, następnie podłączam przewód zasilający i na pilocie sekwencje home -> 3 -> POWER. iXtreamer uruchamia się, na ekranie tv czerwony x i nic więcej - może tak tkwić nawet i godzinę. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, mam na penie tylko plik install.img. ... ... Jakieś rady?

Jaki masz model xtreamera?

Edytowane przez Andzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ravnov

1. pisalem zebys sprawdzil na innym pendrive

2. sprawdz tez pod linuxem, czy nie masz innych partycji na penie, np jakies U3, czy inne wynalazki

3. sformatuj go pod XP na FAT32

@ Andzej

ravnov pisal ze ma iXtreamer, wiec powinno dzialac.

Tworca tego softu pisal ze dziala on na chipsecie RTL 1283 -czyli SW1, PRO, iXtr

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=1030&sid=4299459e51e3c8a8f84f0838be10a5ee&start=410#p25087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Andzej

ravnov pisal ze ma iXtreamer, wiec powinno dzialac.

Tworca tego softu pisal ze dziala on na chipsecie RTL 1283 -czyli SW1, PRO, iXtr

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=1030&sid=4299459e51e3c8a8f84f0838be10a5ee&start=410#p25087

Nie chodzi mi czy ten soft działa na ixtreamerze czy nie, ale o to że dla różnych modeli pliki mają inne nazwy.

Dla iXtreamera ma to być "install_ixtr.img". Pytałem się o model bo raz pisze ixtreamer potem xtreamer.

Aby wgrać ten soft do PRO musiałem zmienić jego nazwę z install.img na "install_pro.img"

Nazwy plików Emergency

SW1 - install.img

PRO - install_pro.img

iXTR - install_ixtr.img

Edytowane przez Andzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Andzej

Podobno wszyscy ludzie wszystko wiedza :)

Chyba zrobie nowy temat i wszystkie te wskazowki bede umieszczal w pierwszym poscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos instalowal to cudo na swoich sprzetach i jak to instalowac jako nowy soft czy Emergency

Edytowane przez weraksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie sie bawilem i nic nie chce na pro sie instalowac dioda miga na czerwono a na tv tylko logo xtreamera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi czy ten soft działa na ixtreamerze czy nie, ale o to że dla różnych modeli pliki mają inne nazwy.

Dla iXtreamera ma to być "install_ixtr.img". Pytałem się o model bo raz pisze ixtreamer potem xtreamer.

Aby wgrać ten soft do PRO musiałem zmienić jego nazwę z install.img na "install_pro.img"

Nazwy plików Emergency

SW1 - install.img

PRO - install_pro.img

iXTR - install_ixtr.img

zmieniłem nazwę pliku na install_ixtr.img i nadal to samo. Zmieniałem pendrive i zmieniałem też wejście usb. nic nie rusza. Spróbuję jeszcze oryginalny soft emergency. Ostatni update robiłem on-line. Xtreamer sam pobrał 2.7.1 i zrobił aktualizację

___

Moi Drodzy a więc tak:

1. Wrzuciłem na pena oryginalny soft 2.5.4 i po przez opcje aktualizuj wybrałem ten plik. system zalicza restart, następnie przez kilka - lub kilkanaście sekund zmiana koloru diody i nagle zaczyna ładować system.

2. Po aktualizacji do 2.5.4 wrzucam emergency 2.7.0 i postępuję zgodnie z procedurą aktualizacji emergency. Xtreamer włącza się i po kilkunastu sekundach zaczyna ładować system.

Aktualnie na ixtreamerze jest 2.7.0

Podsumowując powyższe pendrive i ixtreamer są sprawne, pewnie diabeł tkwi w szczegółach i może odpowiednie zapisy wewnątrz zmodyfikowanego softu są istotne.

Edytowane przez ravnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarVoice odpisal mi ze:

Bootloader on all xTreamers is the same - 14

Just repeat press several times "magic buttons" as a mantra "Home - 3 - Power" and again, and again...

Wiec to nie kwestia wersji bootloadera jak podejrzewalem.

EDIT:

Tylko dla zaawansowanych!

Soft Reset gdy ekran wisi na logo X!

Moze pomoc, albo uszkodzic playera jesli sie go zle zrobi.

http://moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=88

Edytowane przez andy78-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował jeszcze zmienić rozszerzenie z .IMG na .XTR tak jak to jest w softach Xtreamer`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie xtr maja pliki przygotowane do updatu przez menu systemowe.

Firmware AMP wgrywa sie przez recovery, wiec rozszerzenie *.IMG jest wlasciwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andy78-X

Dzieki za ten temat :) Wlasnie sobie zagladam na forum Xtreamera, a tam szambo, dno i wodorosty :angry:. Widac olali wszystkich cieplym moczem i jeszcze jakis terror wprowadzaja z zamykaniem tematow. Szkoda ze spolecznosc sie nie fqrfi i nie wytoczy sprawy jak to bylo z linksysem itp. - jakiekolwiek umowy z realtekiem im nie pomoga bo uzywaja softu opensource i jak zmieniaja cokolwiek to musza udostepnic kody zrodlowe. Tutaj widac ze nie to jest problemem - tylko kup Panie nowy sprzet ;) ktory jak zwykle oleja nie dokanczajac i na niego firmware...

Bede musial przetestowac ten firmware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wrzucuc amp r8 na mojego ixtreamera. Troche pogrzebałem, posiedziałem nad tym i wróciłem do oryginalnego 2.7.. uważam, że to jeszcze nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ravnov

Napisz dokladnie jak sobie poradziles z upgradem.

Jezeli nie pasuja Ci skiny pohd i hd2, jest trzecia opcja, ktorej sam uzywam.

Od poczatku brakowalo mi Xtreamering i swietnego packa dsapacTV, ale jest na to rada.

FarVoice przygotowal trzeci skin z Xtreamer PRO 2.7 ktory trzeba sobie zassac przez telnet.

Przygotowalem dwa pliki do podmiany w dspapacTV i zrobilem opis instalacji calosci tutaj:

http://www.moservices.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=1030&start=440

moj post jest na srodku strony 45

Pozornie wyglada jak oryginal ale jest widocznie szybszy. Kopiowanie przez siec jest tez szybsze.

Kernel jest nowszy w stosunku do oryginalu, jedynie skin (ze swoimi ograniczeniami) jest identyczny.

Edytowane przez andy78-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej to co mi nie pasowało

- soft ogólnie powolny

- możliwe że to w moim przypadku ale ixtreamer nie dał się wyłączyć z pilota. Pokazywał się komunikat informujący o tym, że nastąpi wyłącznie ale wracał do menu.

- mój iMac widział urządzenie w sieci ale nie potrafił skopiować plików po przez sieć - katalog utworzył ale ilość dostępnego miejsca to zawsze 0 (zero) co uniemożliwiało skopiowanie materiału

- nie widział dysku NTFS - musiałem sformatować dysk jako Mac os Extended

- przyporządkowanie przycisków średnio mi odpowiadało.

- dochodzi fakt braku obsługi docka do urządzeń apple.

więcej grzechów nie pamiętam - ale uważam, że to są raczej kosmetyczne sprawy i do zrobienia jakby człowiek przysiadł

Wróciłem do 2.7.1

Jedna rzecz mnie zastanawia, borykam się z tym problemem jeszcze od czasu jak posiadałem sidewinder 1:

Oglądam sobie film i później przechodzę do innego katalogu aby obejrzeć coś innego i po kilku lub kilkunastu sekundach film się pauzuje. Wyłączenie filmu i ponowne włączenie nie pomaga, trzeba urządzenie zrestartować. Dodam, że nie jest to reguła, 3 razy jest ok, później 2 razy się pauzuje. I na dysku podłączonym pod usb, i na dysku podłączonym sieciowo, czy to na pendrive. Źródło na którym znajduje się film nie jest istotne. Ku mojemu zdziwieniu po zmianie softu na amp r8 było tak samo - co powoduje, że nie wiem co się dzieje.

Odnośnie tego jak udało mi się zainstalować soft, to udało mi się zrobić downgrade do 2.5.4 i z tego dopiero udało się wrzucić amp r8. Późniejszy powrót do 2.7.0 odbył się bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie pasuja Ci skiny pohd i hd2, jest trzecia opcja, ktorej sam uzywam.

Od poczatku brakowalo mi Xtreamering i swietnego packa dsapacTV, ale jest na to rada.

FarVoice przygotowal trzeci skin z Xtreamer PRO 2.7 ktory trzeba sobie zassac przez telnet.

Przygotowalem dwa pliki do podmiany w dspapacTV i zrobilem opis instalacji calosci tutaj:

http://www.moservice...tart=440#p25394

Mozesz podać poprawny link albo wrzuć tutaj dokładny opis podmiany plików i same pliki. Jestem zainteresowany tym skinem bo tamte wyglądają prehistorycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...