Skocz do zawartości

HDTV Centrum Polska używa cookie. Przeczytaj Polityka Cookie aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie
  •  

Zdjęcie

Siła sygnału a jakość ?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Romek102

Romek102

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 19:21

Witam. Dziś wymieniłem pojedynczy konwerter na konwerter twin, aby móc podłączyć n-boxa. pojawił się problem z jakością sygnału - siła jest na poziomie 86 % jakość 34 %. Wszystkie programy są odbierane poza TVN HD gdzie jakość jest na poziomie 0% siła 65 %. Co mam z tym zrobić? Kręcę już ta anteną na wszystkie sposoby. Dodam, że kabel ma ok 25 m długości i czy to może wpływać na jakość? Czy opłaca się zakupić wzmacniacz sygnału?

Edytowany przez Romek102, 26 listopad 2008 - 19:21.

#2 pawlostech

pawlostech

VCD

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 21:31

Zobacz kąt pochylenia konwertera twin.Wyznaje zasadę, że antena jest najlepszym wzmacniaczem.Jej rozmiar wpływa znacząco na polepszenie
parametrów.Kabel przy takiej długości jeżeli jest o małym przekroju dodatkowo tłumi sygnał.
Dodany obrazek

#3 alojzy100

alojzy100

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:24

Witam. Dziś wymieniłem pojedynczy konwerter na konwerter twin, aby móc podłączyć n-boxa. pojawił się problem z jakością sygnału - siła jest na poziomie 86 % jakość 34 %. Wszystkie programy są odbierane poza TVN HD gdzie jakość jest na poziomie 0% siła 65 %. Co mam z tym zrobić? Kręcę już ta anteną na wszystkie sposoby. Dodam, że kabel ma ok 25 m długości i czy to może wpływać na jakość? Czy opłaca się zakupić wzmacniacz sygnału?

:( pokręć konwenterem w lewo lub w prawo

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Google+