Skocz do zawartości
Smartek

Poradnik HD, czyli kompletna instalacja i konfiguracja kodeków i playerów.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wlaczysz jakis film z ustawionym madvr to w pasku pojawia sie ikonka madvr i tam sa ustawienia, wybierz devices/twoje urzadzenie/properties i tam wybierz output levels. Potem sobie sprawdz na madvr i na evr ta plansze testowa

http://www28.zippyshare.com/v/58282529/file.html

Paski od 17 do 25 maja migac (17 powinno byc ledwo widoczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swojej strony polecam świetny poradnik od A do Z.

http://imouto.my/con...tware-decoding/

Dodam tylko, że warto korzystać z madVR. W trakcie wyświetlania filmu wciskamy SHIFT + J i wyświetlają nam się ustawienia. Należy obserwowac dropped frames czy licznik nie rośnie - jeśli tak się dzieje to oznacza, że mamy za wysokie ustawienia (np w upscaling) i komp nie wyrabia. Pod poradnikiem jest mnóstwo komentrzy, gość odpowiada na wszystkie pytania, więc jeśli komuś coś nie działa można zadać pytanie bądź przeszukać w komentarzach czy ktoś nie miał już takiego problemu.

Edytowane przez robertos80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem obejrzeć kilka filmów HD na KMPlayerze i mam kilka pytań.

-W pierwszym poście,"Konfiguracja" i punkt a., zaraz na początku brakuje dwóch screenów. Nie wiem na ile te ustawienia są istotne, czy ktoś ma możliwość ich udostępnienia?

-Całą resztę zrobiłem według porad, ale filmy czasem się przycinają i pojawiają się dziwne artefakty w obrazie, czym to może być spowodowane? (Sprzęt Core 2 Duo E6300 1,86GHz, RAM 3GB, 7900GS 256MB)

-Podczas oglądania filmów w innej jakości i formatach niż HD mogę swobodnie zmieniać jasność, nasycenie i kontrast a w przypadku HD jest to niemożliwe, czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje może informacją jakie 4 filtry powinny byc dodane do MPC-HC? Obrazki sa tak małe że nie widać, a większych brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pilatus: zapomnij o tym przestarzalym poradniku. Uzywasz mpc-hc, to juz wiem, bitsreamujesz czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pilatus: zapomnij o tym przestarzalym poradniku. Uzywasz mpc-hc, to juz wiem, bitsreamujesz czy nie?

Ale dlaczego ma go nie używać, Ja sam szukam tych 4 filtrów bo kiedyś tak zrobiłem i działało a teraz się pozmieniało. Mln poradników i żaden nic nie daje. DXVA jak się nie wyświetlało. Więc jak ktoś to pamięta to niech je poda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w dzisiejszych czasach nie trzeba instalować tryliona dodatkowych kodeków/programów, wystarczy najnowszy MPC-HC, który ma wbudowane filtry LAV Filters + ew. madVR jeśli nie korzystasz z jakiejś prehistorycznej grafiki. Nic więcej nie potrzebujesz poza odpowiednim skonfigurowaniem tego pod swój sprzęt. W sieci jest mnóstwo poradników na ten temat.

Podpowiem, że to o co ci chodzi znajduje się w ustawieniach LAV Video Decoder w polu hardware acceleration.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiór nowości do HTPC

-4/7/2015 nowe stery do Intel HD4000

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=3rd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+4000

-nowy madVR v0.87.19

http://www.videohelp.com/software/madVR/old-versions#download

Informacje odnośnie HEVC i HTPC

http://www.anandtech.com/show/9152/futureproofing-htpcs-for-the-4k-era-hdmi-hdcp-and-hevc

Warto zobaczyć tabelkę :HEVC Decode Acceleration Support in Contemporary HTPC Platforms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy lavfilters wydany i z nowości jakie ma to posiada możliwość odtwarzania wszystkich formatów DTS HD łącznie z wysokimi rozdielczościami ale oprócz DTS Express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie ale od madVR v0.87.20 ma już wersję 64 bit. To oznacza, że możemy już używać na stałe wszystko w wersji 64 bit czyli mpc-hc lav filters oraz madvr, może oprócz reclocka. Wersje 64 bit sa z reguły szybsze, przynajmniej nie wolniejsz jak 32 bit. Zwłaszcza dekodowanie HEvc jest blisko dwa razy szybsze w 64 bit lav. Stare czasy minęły 64 bit to przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż chciałoby się powiedzieć: nareszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x265 to jest koder. Co do dekodowania hevc to masz dwa wyjścia, lav64bity albo strongene hevc dekoder. Który szybszy zależy od rodzaju procesora. Tyle że ten drugi nie obsługuje 10 bit no i 3d/HDR i dxva. Tak więc polecam lavfilters

Z kolejnych nowości: Madvr (wraz z lavfilters) mają obsługę plików 3d oraz HDR.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Takie tam moje zabawy z samplem Exodusa HDR na najzwyklejszym monitorze SDR. Po lewej MPC-HC z wyłączonym madVR, po prawej z włączonym.

e15f7b460746022.jpg 550135460747592.jpg

madVR wykrył, że sample to HDR 1200 nitów, BT.2020 i HDR peak luminace można sobie dowolnie regulować w zakresie 120 nitów - 10.000 nitów.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo przerwy w używaniu madvr a tu ostre zmiany :)

Też bawilem się wczoraj tym HDRem plus okazało się że mój budżetowy benq w1070 obsługuje 10bitow ;) całkiem to wygląda nieźle:)

Pasowałoby żeby Gmeru przetestował upskalowanie materiału 1080p do UHD z użyciem madvr bo ludzie piszą że robi to świetnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, widzę, że mój temat był przez te lata mocno popularny, cieszę się, jeżeli kiedykolwiek ktoś z niego skorzystał :-).

Dzisiaj jest już, niestety, mocno nieaktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasy się trochę zmieniły - człowiek nie jest już nastolatkiem i nie ma tyle czasu co dawniej (w momencie pisania poradnika nie byłem nawet pełnoletni), doszło parę obowiązków i krucho ze znalezieniem chwil, które mógłbym poświęcić na takie zabawy. Ale nie wykluczam całkowicie opcji, że kiedyś w końcu do tego przysiądę, jednak jeżeli już to bliżej przełomu lipca/sierpnia - zobaczymy :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np jak tam panowie wrażenia z użycia nowego algorytmu skalujacego NGU który pojawił się w madVR? Wiem że parę osób korzysta (@misfit).

Ja potestowalem trochę od wczoraj na materiale 1080p  (PJ +ekran92" oglądany z 2,30m) i jestem mega zadowolony z efektów: szczególnie ostrość. Jest zasobozerny, to minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to obiecująco na tych porównaniach madshi'ego. Na moje (nie)szczęście u mnie w 99% tego co oglądam nie ma skalowania (nie licząc chromy), ale gdy dorobię się wyświetlacza UHD to trzeba będzie się zainteresować tematem.

GTX 1060 udźwignie skalowanie 1080p 24 fps -> 2160p z aktywnym NGU ? :) 

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w większosci przypadków też nie skaluje ale na moje oko właśnie użycie NGU z sama chroma dużo daje (na wyświetlaczu 1080p  bo taki mam) szczególnie na dużym ekranie.

Gtx1060 myślę że spokojnie sobie z tym poradzi, zresztą będzie przecież rozwijany cały czas ten algorytm;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś powoli się klaruje.

PowerDVD and Hitachi-LG Will offer first Ultra HD Blu-ray playback for PC

http://www.guru3d.com/news-story/powerdvd-and-hitachi-lg-will-offer-first-ultra-hd-blu-ray-playback-for-pc.html

 

 

Cyberlink purchased a rather expensive license and certification from the Blu-ray Disc Association (BDA). This will allow them to offer Ultra HD Blu-ray playback. PowerDVD is now the first ever software player to be certified and Ultra HD Blu-ray playback should become available in 2017.

Ultra HD Blu-ray offers 4K content at 3840×2160 resolution, but also a expanded color range, high dynamic range and high-frame rate (up to 60fps) content and supports the latest sound formats like Dolby Atmos.

This certification ensures that PowerDVD will be able to deliver Ultra HD Blu-ray and other 4K content with 3840×2160 resolution as well as support of high dynamic range (HDR) presenting a wide range of contrast and fine detail in dark and bright areas; a wider color gamut (for supporting 4K/HDR monitors at TVs); frame rates up to 60 fps and support for object-based surround sound formats (like Dolby Atmos and DTS:X).

A PC will need to have an Ultra HD Blu-ray drive, a 4K Ultra HD-supporting computer monitor, 4K graphics card including the ability to read and playback HEVC 10-bit and support HDCP 2.2 content protection and read and play HDR-10 high dynamic range metadata. Thus far, some of those hardware elements remain limited or scarce, although that should change soon. CyberLink said Ultra HD Blu-ray supporting versions of PowerDVD will be available in early 2017 from the company’s online store and authorized CyberLink retailers. The company is also working soliciting hardware manufacturers to provide versions of the software to support forthcoming Ultra HD Blu-ray drives, PCs and other devices.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niedlugo format zostanie zlamany.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...