Skocz do zawartości

HDTV Centrum Polska używa cookie. Przeczytaj Polityka Cookie aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie
  •  

Zdjęcie

Onkyo TX-NR905 + "n"

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 GeneralMus

GeneralMus

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 22:30

Zamieżam się z kupnem Onkyo TX-NR905 pod telewizję nowej generacji "n".
Pytanie brzmi:
1. czy obraz podłączony pod ten zestaw znaczny sposób poprawi się w miarę przybliży do HD (chodzi mi o nie którekanały nadawane w SD np. Movies 24 czy Universal Channel itp.)
2. czytałem na jednych z innych wątków że był problem z wyświetlaniem obrazu Onkyo TX-NR605 podłączony przez HDMI z LCD czy ten sam problem powtaża się i tu na TX-NR905. :)

#2 dawmac

dawmac

4K

• Użytkownik
  • 1279 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 22:33

Zamieżam się z kupnem Onkyo TX-NR905 pod telewizję nowej generacji "n".
Pytanie brzmi:
1. czy obraz podłączony pod ten zestaw znaczny sposób poprawi się w miarę przybliży do HD (chodzi mi o nie którekanały nadawane w SD np. Movies 24 czy Universal Channel itp.)
2. czytałem na jednych z innych wątków że był problem z wyświetlaniem obrazu Onkyo TX-NR605 podłączony przez HDMI z LCD czy ten sam problem powtaża się i tu na TX-NR905. :)

a jaki masz TV ?
Troszke lepiej będzie ale cudów nie będzie. Dużo zależy mimo wszystko od elektroniki w TV.
pozdr. dawmac

#3 GeneralMus

GeneralMus

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 23:54

LCD Samsung LE46N87B

#4 Cezarh

Cezarh

VCD

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 00:05

Witam,

Na innym forum napisałem:

"Mialem 905 i 805 w domu na testach. Roznica w odsluchu audio JBL L890 + LC2 byla minimalna na korzysc 905 (stereo + DD i DTS). Wyzszy model interesowal mnie przede wszystkim torem video - 2 wyjscia HDMI to naprawde extra sprawa dla kogos kto ma 2 odbiorniki HD (praktycznie zaden inny ampli tego nie ma) + slynny Reon. O ile dodatkowe HDMI przydaloby mi sie bardzo o tyle skaler okazal sie minimalnie lepszy (na granicy percepcji) od elektroniki mojego 55" Sony KDS 1080p. Roznica w cenie pomiedzy 905 i 805 to 2300-2500zl i uznałem ze jest za wysoka w stosunku do mozliwosci. Oczywiscie ktos z innymi peryferiami (lepsze glosniki, zapoterzebowanie na moc, tv z gorszym skalerem) moze uznac ze warto. Mi jednak w 805 brakuje naprawde tylko tego 2go wyjscia HDMI (buuuuuuuu) a za zaoszczedzone pieniazki moge zakupic calkiem niezly wzmak stereo i "bi'ampnąć" z ampli dla kompletu stereo + kino domowe. Przesluchalem dzisiaj 4 X DVD-A Porcupine Tree + DVD-A Franka Zappy QuAUDIOPHILIAc... cisnie sie na usta tylko jedno - WOW!!!

Tak wiec sporo zalezy od TV. Generalnie jakosc Reona widac zapewne przy dvd... a programy TV o ktorych piszesz sa kiepskie jakosciowo i raczej po 905 spodzieałbym minimalnej poprawy... jezeli jakiejkolwiek. Natomiast i tak jest to swietny ampli i polecam kazdemu kto wykorzysta wszystkie walory. Ja zostalem z 805 i jest git. Co do problemu wyswietlania enki po HDMI to czasami (1-2 razy w tygodniu) zdarza mi sie spowodowac zapętlenie się (loop) ampli i problem z "hendszejkiem"... wtedy on/off na tunerze i wszystko wraca do normy...

pozdr / Cezarh.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Google+