Skocz do zawartości

HDTV Centrum Polska używa cookie. Przeczytaj Polityka Cookie aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuje użycie cookie
  •  

Witaj!

Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook Zaloguj się z Twitter

Witamy na największym w Polsce PROFESJONALNYM forum o tematyce HDTV: HDTVPolska.com. Aby uczestniczyć aktywnie w działalności forum tzn. czytać i zakładać nowe tematy, pisać posty, mieć dostęp do wielu ciekawych działów niedostępnych dla gości należy się Zarejestrować co trwa krótką chwilę. Proces jest szybki i bardzo intuicyjny.

Od 2006 roku na forum zarejestrowało się ponad 148.000 osób a miesięcznie czyta nas ponad 100 000 unikalnych użytkowników.

Jest zatem duża szansa, że dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie., Zarejestruj się teraz lub Zaloguj na forum.

Po zarejestrowaniu się na forum zapraszamy do zbadania Panelu nawigacja z lewej strony.

Ważne:

Jako jedyni w Polsce używamy do testów najwyższej światowej klasy sprzętu kalibracyjnego dzięki czemu nasi Czytelnicy mogą być pewni rzetelnych i wiarygodnych testów. Więcej można przeczytać tutaj: Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy są najbardziej profesjonalne w Polsce?

Guest Message by DevFuse

Zdjęcie

Onkyo TX-NR905 + "n"

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 GeneralMus

GeneralMus

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 22:30

Zamieżam się z kupnem Onkyo TX-NR905 pod telewizję nowej generacji "n".
Pytanie brzmi:
1. czy obraz podłączony pod ten zestaw znaczny sposób poprawi się w miarę przybliży do HD (chodzi mi o nie którekanały nadawane w SD np. Movies 24 czy Universal Channel itp.)
2. czytałem na jednych z innych wątków że był problem z wyświetlaniem obrazu Onkyo TX-NR605 podłączony przez HDMI z LCD czy ten sam problem powtaża się i tu na TX-NR905. :)

#2 dawmac

dawmac

4K

• Użytkownik
  • 1258 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 22:33

Zamieżam się z kupnem Onkyo TX-NR905 pod telewizję nowej generacji "n".
Pytanie brzmi:
1. czy obraz podłączony pod ten zestaw znaczny sposób poprawi się w miarę przybliży do HD (chodzi mi o nie którekanały nadawane w SD np. Movies 24 czy Universal Channel itp.)
2. czytałem na jednych z innych wątków że był problem z wyświetlaniem obrazu Onkyo TX-NR605 podłączony przez HDMI z LCD czy ten sam problem powtaża się i tu na TX-NR905. :)

a jaki masz TV ?
Troszke lepiej będzie ale cudów nie będzie. Dużo zależy mimo wszystko od elektroniki w TV.
pozdr. dawmac

#3 GeneralMus

GeneralMus

VHS

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 23:54

LCD Samsung LE46N87B

#4 Cezarh

Cezarh

VCD

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 00:05

Witam,

Na innym forum napisałem:

"Mialem 905 i 805 w domu na testach. Roznica w odsluchu audio JBL L890 + LC2 byla minimalna na korzysc 905 (stereo + DD i DTS). Wyzszy model interesowal mnie przede wszystkim torem video - 2 wyjscia HDMI to naprawde extra sprawa dla kogos kto ma 2 odbiorniki HD (praktycznie zaden inny ampli tego nie ma) + slynny Reon. O ile dodatkowe HDMI przydaloby mi sie bardzo o tyle skaler okazal sie minimalnie lepszy (na granicy percepcji) od elektroniki mojego 55" Sony KDS 1080p. Roznica w cenie pomiedzy 905 i 805 to 2300-2500zl i uznałem ze jest za wysoka w stosunku do mozliwosci. Oczywiscie ktos z innymi peryferiami (lepsze glosniki, zapoterzebowanie na moc, tv z gorszym skalerem) moze uznac ze warto. Mi jednak w 805 brakuje naprawde tylko tego 2go wyjscia HDMI (buuuuuuuu) a za zaoszczedzone pieniazki moge zakupic calkiem niezly wzmak stereo i "bi'ampnąć" z ampli dla kompletu stereo + kino domowe. Przesluchalem dzisiaj 4 X DVD-A Porcupine Tree + DVD-A Franka Zappy QuAUDIOPHILIAc... cisnie sie na usta tylko jedno - WOW!!!

Tak wiec sporo zalezy od TV. Generalnie jakosc Reona widac zapewne przy dvd... a programy TV o ktorych piszesz sa kiepskie jakosciowo i raczej po 905 spodzieałbym minimalnej poprawy... jezeli jakiejkolwiek. Natomiast i tak jest to swietny ampli i polecam kazdemu kto wykorzysta wszystkie walory. Ja zostalem z 805 i jest git. Co do problemu wyswietlania enki po HDMI to czasami (1-2 razy w tygodniu) zdarza mi sie spowodowac zapętlenie się (loop) ampli i problem z "hendszejkiem"... wtedy on/off na tunerze i wszystko wraca do normy...

pozdr / Cezarh.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

Google+